Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Fusie Price Waterhouse schept IT-banen

03 november 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Price Waterhouse zal de komende jaren honderden automatiseerders contracteren. De fusie van het advies- en accountantskantoor op 1 januari 1998 met Coopers & Lybrand levert in Europa zeer veel IT-banen op.

Bovendien wil Price Waterhouse volledige service bieden en het enige aanspreekpunt voor de klanten zijn. IT vervult hierbij een spilfunctie.
De grootmachten in de accountancy-wereld gaan zich meer op IT richten. Price Waterhouse is in de VS al sterk in IT. Coopers & Lybrand beschikt daar over een betere afdeling Change Integration (CI), een systematische benadering voor het implementeren van veranderingsprocessen. In Europa zijn de fusiepartners beide goed in CI en vullen ze elkaar niet aan in automatisering. "Op het continent zal daarom enorme behoefte ontstaan aan automatiseerders", aldus Jos van den Beemt van Price Waterhouse. Ook de ambitie van de onderneming om een ‘één-halte-service’ te bieden vergt meer automatiseerders. De klanten zijn veelal grote organisaties met complexe vraagstukken. Nu kan men niet alle projecten zelf volledig afronden, terwijl de klant één dienstverlener wil.
De krappe arbeidsmarkt belemmert Price Waterhouse in de zoektocht naar personeel. De onderneming is een offensief gestart om de aandacht van ondermeer informatici te trekken. Personeelsadvertenties zijn op billboards geplaatst, Price-trucks rijden door het land en de afgelopen twee weken hing een zeppelin met de bedrijfsnaam boven Oude Rijn. De volgende stap is een radio-commercial. Scholing en een carrièrepad naar eigen inzicht vormen de trekpleisters voor de IT’ers. als het Price zo niet lukt om voldoende mensen binnen te halen, denkt de organisatie aan acquisities. Van den Beemt: "Als we een geschikt automatiseringsbedrijf met pakweg veertig tot zestig mensen tegenkomen, dat zich richt op een voor ons interessante sector, overwegen we zeker een overname. In Denemarken en Rusland hebben we al dergelijke overnames gerealiseerd. In Nederland moet je de ontwikkelingen met Origin goed in de gaten houden.

Meer over

Fusies

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs