Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Directeur BT vraagt meer actie overheden

01 december 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De nationale overheden moeten zich meer inzetten om de concurrentie op de telecommarkt te versterken. Dit vindt directeur Europa Patrick Gallagher van British Telecom (BT). Volgens hem bestaan er nog teveel barrières om van een volledig open markt te spreken.

Gallagher bracht een bliksembezoek aan Nederland tijdens zijn reis over het continent om de resultaten te presenteren van een marktonderzoek in opdracht van BT. De uitkomsten tonen de wensen van het Europese bedrijfsleven wat betreft liberalisering van de telecommunicatiemarkt. Van de bedrijfsleiders denkt 85 procent dat een open markt gunstig is voor hun onderneming. Slechts 31 procent is tevreden met de huidige leverancier; 83 procent overweegt een overstap.
Die resultaten verrassen Gallagher niet. De regeringen moeten eerlijke competitie mogelijk maken. "De interconnectie, de licentieverdeling en het ontbreken van onafhankelijke regulatoren werpen nog blokkades op. Niet voor niets vindt 87 procent van de bedrijven dat het succes van liberalisering afhangt van eerlijke concurrentie."
Met liberalisering heeft BT ervaring. De voormalige Engelse monopolist probeert als nieuwe partij een positie te verwerven op de open markten in Europa. BT gaat daartoe allianties aan met lokale bedrijven, waaronder Telfort in Nederland.
Volgens het BT-onderzoek verwacht 95 procent van de ondervraagden dat na liberalisering de prijzen zullen dalen. "Maar een verlaging van prijzen is een onderwerp voor de korte termijn. Als de prijs teveel daalt, stort de markt in. Kwaliteit van diensten is veel belangrijker", stelt Gallagher. De overname van MCI door Worldcom beïnvloedt volgens hem de Concert-diensten in Europa niet. Concert was dejoint venture tussen BT (75 procent) en MCI (25 procent). Het wegvallen van MCI is geen ramp. "Wij bezitten het intellectuele eigendom en leveren het portfolio. MCI Worldcom blijft de distributeur in de VS, maar niet meer exclusief. We zoeken andere partners. Veel kandidaten hebben ons al benaderd; we zijn na de verkoop van onze MCI-aandelen rijk. In Europa blijft BT via onze allianties de enige distributeur.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Samenvoegen
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vier grootste gemeenten werken samen om digitalisering uit te voeren

    OpinieData & AI

    Ai bouwt de slimme stad van morgen

    OpinieData & AI

    Van realtime-ai tot slimme processen: de rol van ai-agenten

    ASML
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ASML: chipvraag blijft hoog, maar geopolitiek benauwt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs