Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Geac start bouw verticale oplossingen

09 december 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Softwareleverancier Geac is in Nederland begonnen met het parametriseren van zijn financiële client/server-softwarepakket Smart Stream voor een aantal verticale markten.

In principe is de software algemeen toepasbaar. Januari volgend jaar bijt Smart Stream voor de overheid de spits af. Verder werkt het bedrijf aan ‘voorgekookte’ versies voor banken, verzekeraars, gezondheidszorg en zakelijke dienstverleners. "De tijdsduur voor implementatie van de software, die nu tussen de drie en zes maanden in beslag neemt, valt daardoor verder terug te brengen", zegt Michel Wesseling, directeur Benelux van Geac.
Geac is groot geworden met de ontwikkeling en verkoop van bibliotheek-systemen. Vorig jaar kreeg het de pakketten Smart Stream en Enterprise Server (financiële software voor mainframes) in handen na acquisitie van Dun & Bradstreet Software. Afgelopen jaar heeft het door de overname niet sterk gedraaid. Komend jaar wil Wesseling met Smart Stream een omzetgroei van meer dan 50 procent realiseren. Hij positioneert het pakket in de hoek waar ook Oracle, Sap en Baan met hun financiële software zitten
"Reengineering is bij implementatie geen voorwaarde. De organisatie hoeft niet aangepast te worden aan de software", aldus Wesseling. De financiële software van Geac is gebaseerd op werkstromen en valt te koppelen aan andere bedrijfssoftware. Om het product te laten communiceren met andere applicaties, heeft Geac de architectuur Vision 360 ontwikkeld: een definitie van objecten die gegevens uit verschillende informatiebronnen kan halen. Smart Stream is pas sinds 1990 op de markt en op moderne objectgeoriënteerde technologie gebaseerd. Versie 5.0 draait op databases van Microsoft of Sybase. Database-onafhankelijkheid biedt het pakket vanaf de versie 6.0, aldus Wesseling.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Helin haalt tien miljoen euro groeikapitaal op voor internationale uitbreiding

    Data & AI

    Geen digitalisering zonder (frontline-)data

    Innovatie & Transformatie

    Kustwacht kan kritieke datakabels niet beschermen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 35 miljoen voor open science, Connected Trade Network van start (en meer)

    Overheid

    Europa overweegt harde lijn: Amerikaanse techbedrijven mogelijk buitenspel

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs