Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Telecomleveranciers ontwijken millennium

02 februari 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De leveranciers in de telecomindustrie geven geen duidelijkheid over de millenniumbestendigheid van hun producten, aldus directeur Coert van Ee van de Nederlandse vereniging van bedrijfstelecommunicatie grootgebruikers (BTG) tijdens een conferentie over het 2000-probleem in de telecomindustrie.

BTG heeft enkele maanden geleden leveranciers van bedrijfstelefooncentrales en verwante producten gevraagd in hoeverre ze hun zaakjes op orde hebben. "Er kwam geen enkel antwoord binnen dat vertrouwen gaf", aldus Van Ee. BTG onderzocht ook wat grote Nederlandse bedrijven doen om de 2000-problematiek op telecom-gebied op te lossen. Uit deze enquête blijkt dat 25 procent niets doet. "De kleinere ondernemingen vormen een nog groter probleem", zegt Van Ee. "Zij beschikken immers niet altijd over voldoende middelen om de problemen te bestrijden", vult vice-president Nick White van de internationale gebruikersvereniging Intug aan.
BTG vraagt leveranciers om openheid. "Ze vertellen gewoon niet hoe de stand van zaken is", aldus Henk Kleijn, hoofd van de BTG-werkgroep 2000-probleem. Volgens Van Ee is de millennium-problematiek in de telecomindustrie veel complexer dan die in de IT-branche. Er is veel ingebedde software gebruikt en meestal hebben verschillende leveranciers aan de installaties gewerkt. Naast aandacht voor het probleem wil BTG een systeem van certificering realiseren.
Internationaal telefoonverkeer kan ook door de eeuwwisseling in moeilijkheden komen. Volgens Jack van den Berg van PTT Telecom heeft zijn onderneming rond juni het eigen netwerk in orde en voor eind 1998 de netwerken van alle klanten.
De problematiek heeft veel juridische gevolgen. Marjolein Geus van advocatenkantoor Buruma Maris pleit ervoor dat ondernemingen in een vroeg stadium juristen inschakelen, om vergaande aansprakelijkheden te voorkomen. Leveranciers moeten prioriteiten stellen, meent Geus. Aangezien alles oplossen een illusie is, moeten ze werken aan de problemen die de grootste aansprakelijkheid veroorzaken.
Geus benadrukt dat leveranciers een waarschuwingsplicht hebben als ze producten uitbrengen die problemen veroorzaken. De gebruiker heeft de plicht om de knelpunten te onderzoeken. Bovendien kunnen bedrijven die niets ondernemen hun recht op een claim door verjaring kwijtraken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Gedraag je!

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs