Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

KPN lijkt vrije markt te onderschatten

14 april 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De klaagzangen van KPN over de besluiten van Opta zijn overdreven. Dit zegt professor Jens Arnbak, voorzitter van de Onafhankelijke Post en Telecommunicatie Autoriteit, Opta, die sinds augustus 1997 toezicht houdt op de geliberaliseerde telecommarkt.

"KPN lijkt de Europese ontwikkelingen in de richting van liberalisering niet te willen accepteren. Daar zit het probleem."
Tijdens de behandeling van de nieuwe Telecommunicatiewet door de Tweede Kamer stonden ondermeer de bevoegdheden van Opta ter discussie. Bovendien bepaalde de toezichthouder dat KPN drie kortingsregelingen voor zakelijke klanten moet beëindigen en van concurrenten geen vergoeding mag vragen voor het gebruik van het aansluitnet. KPN-topman Wim Dik reageerde verontwaardigd. Tijdens de presentatie van de jaarcijfers sprak hij van "deprivatisering" van de markt, waarbij de overheid de prijzen en de markt vaststelt. Bovendien kondigde Dik aan banen bij PTT Telecom te schrappen. De onderneming dreigt zelfs de investeringen in Nederland te minimaliseren.
"De heer Dik mag roepen wat hij wil, maar wij moeten nuchter blijven", reageert Arnbak. Hij vermoedt dat KPN toch verrast is door de gevolgen van de liberalisering. Hij wil het verlies van enkele honderden banen bij KPN niet bagatelliseren, "maar in Engeland en de VS ging het om tienduizenden mensen die op straat kwamen te staan. KPN is al een relatief efficiënt bedrijf."
"De huidige telecommarkt is vergelijkbaar met de golfsport, waarbij de betere spelers een handicap krijgen", reageert hij op de uitspraken van Dik dat KPN moet concurreren met de handen op de rug en de voeten in beton. "Als de resultaten van KPN snel achteruit gaan, ligt het aan de onderneming zelf."
Enkele telecombedrijven klagen over de traagheid van Opta. Arnbak onderschrijft dit. "Onze organisatie is wat menskracht betreft niet ruim bemeten. De markt barst momenteel los, dus er komen veel zaken op ons af." Opta kijkt uit naar invoering van de nieuwe Telecomwet. Deze geeft het orgaan nieuwe taken en bevoegdheden, waardoor het de regulerende taken beter kan uitvoeren. Eerder klaagde Arnbak over het gebrek aan bevoegdheden, nu is hij tevreden.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs