Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Progress start integratie ontwikkeltools

28 januari 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Progress heeft de eerste stap gezet in het realiseren van de Universal Application Architecture (UAA), zijn nieuwe visie op IT-architecturen. Daarin integreert het de nieuwe versies van Webspeed (3.0) en Progress (9.0).

Het nieuwe product, codenaam Skywalker, wordt in de tweede helft van dit jaar gerealiseerd. In 1990 volgt de Java-omgeving Apptivity en de testtool Protospeed.
UAA is gebaseerd op Corba. Het hart bestaat uitbusiness logic: de regels en principes die de bedrijfsvoering beschrijven. Vanuit dit hart voorziet Progress onafhankelijke interfaces naar databases, applicaties en client-machines.
Als één van de laatste ontplooit Progress zijn architectuurvisie. Microsoft heeft DNA, Oracle NCA en IBM CBA. Met het integreren van alle producten op basis van Corba, de Java-tool en de geplande interfaces met Active X-componenten claimt Progress echter technologisch met de marktleiders te concurreren.
De in de ontwikkelomgeving ingebedde versie 9.0 van Progress’ database, die met Skywalker uitkomt, werkt met een nieuw opslagprincipe, heeft verbeterdequery-optimalisatie en ondersteunttriggers enstored procedures in Java, een voorwaarde voor het succes van Java als programmeertaal voor bedrijfsapplicaties. "Over twee jaar ontwikkelen de meeste organisaties bedrijfssoftware in Java en over tien jaar worden de meeste applicaties in Java geschreven", stelt Rick Reidy, verantwoordelijk voor de ontwikkeltools van Progress.
Objectrelationele databases, waar alle leveranciers behalve Progress het afgelopen jaar mee geschermd hebben, leveren volgens hem nauwelijks oplossingen voor bedrijfsproblemen. Progress verwacht veel van de gekochte Java-ontwikkelomgeving Apptivity. Partners en andere gebruikers kunnen naar keuze een applicatie-component in Progress-4GL of Java ontwikkelen. Ook is software van andere leveranciers in te passen.

Meer over

Progress 4GL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs