Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

EDS maakt plaats voor vers bloed in top

10 augustus 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

EDS-topman Les Alberthal heeft zijn aftreden aangekondigd. Tot een opvolger is gevonden, blijft hij nog aan als chairman en chief executive officer (ceo). Alberthal werkt al ruim dertig jaar bij het automatiseringsconcern, waarvan de laatste twaalf jaar als ceo.

De 54-jarige EDS-veteraan zegt om persoonlijke redenen zijn topfunctie op te geven. Hij vertrekt niet met lege handen: in het verschiet ligt een gouden handdruk van 35 miljoen dollar in de vorm van converteerbare aandelenopties, een vijfjarig contract voor advieswerk en een pensioenuitkering. EDS brengt het afscheidsgeschenk ten laste van het derde kwartaal.
Analisten denken dat op Alberthal lichte druk is uitgeoefend om zijn positie op te geven. Als bewijs hiervoor voeren zij aan dat zijn optieregeling, waarbij het aantal uitgegeven opties afhankelijk was van de resultaten van EDS, nu is veranderd in een converteerbare regeling. Daardoor wordt zijn vertrek aantrekkelijk gemaakt. Ook de mededeling van EDS dat het de opvolger buiten de kringen van het bedrijf zoekt, beschouwen analisten als een teken dat de Texaanse automatiseerder op zoek is naar vers bloed. EDS zelf meldt dat het behoefte heeft aan nieuw management met verstand van recente ontwikkelingen als Internet en elektronische handel.
De afgelopen twee jaar verliepen moeizaam voor EDS. Na de loskoppeling van moedermaatschappij General Motors in 1996 kampte het IT-bedrijf met hoge afschrijvingen, hoge indirecte kosten en moeizaam verlopende grote uitbestedingscontracten.
Reorganisaties, waarbij enkele duizenden oudere werknemers afvloeiden, pasten in het beleid het bedrijf om te buigen van specialist in mainframe-gegevensverwerking naar een flexibeler opererend bedrijf dat tevens actief is in gedistribueerde omgevingen.
Alberthal is pas de tweede topman in het 36-jarige bestaan van EDS. Hij volgde in 1986 de roemruchte Amerikaanse ex-presidentskandidaat Ross Perot op. De oprichter van EDS kreeg na de overname door General Motors in datzelfde jaar knallende ruzie met GM-baas Roger Smith.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs