Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Novell-fonds voor jonge Java-bedrijven

03 februari 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Novell breidt het nog te annonceren Netware 5 (codenaam Moab) uit. Om de ontwikkeling van Java-software te stimuleren, heeft Novell een fonds van vijftig miljoen dollar in het leven geroepen dat zal deelnemen in jonge Java-bedrijven.

De gezamenlijk met Netscape opgezette onderneming Novonyx gaat vallen onder het management van Novell. Novonyx is opgericht om serversoftware van Netscape over te zetten naar het Netware-platform, een cruciale ontwikkeling voor Novell. De eerste vruchten van de samenwerking zijn onlangs gelanceerd: Fast Track Server for Netware en Enterprices Server for Netware. Deze producten zullen onder de merknamen Novell of Netscape worden verkocht.
Netware 5 zal, naast Novells IPX-protocol, ook werken met IP. De integratie van IPX- en IP-netwerken moet zo eenvoudig worden. Netware 5 leunt sterk op Novell Directory Services (NDS), software die het beheer van grote, complexe netwerken moet versimpelen. Met NDS zullen ook IP-adressen te beheren zijn.
Netware 5 wordt gebundeld met Netscape Fast Track Webserver, waarmee gebruikers direct op het Netware-platform een website en intranetten kunnen draaien. Het betreft eennative port van Fast Track naar de Netware-omgeving. Daarmee wordt Netware één van de snelste webserver-platformen, omdat het netwerkbesturingssysteem is geoptimaliseerd voor bestandstransport. Woordvoerders van Novell en Netscape claimen dat Fast Track op Netware sneller is dan alle andere Fast Track server-implementaties, waaronder die voor Linux en Windows NT. Novell gokt op Java en heeft de JVM (Java Virtual Machine) geïntegreerd in de kernel, zodat de verwerking van Java-applets sneller kan verlopen.
Novell komt binnen enkele maanden met een nieuwe Netware-versie, gericht op het mkb, die maximaal 25 gebruikers ondersteunt. De software zal minder dan duizend dollar kosten voor een vijf-gebruikers-licentie, inclusief Netscape’s Fast Track Webserver- en Communicator-software. Met de deze actie lijkt Novell te antwoorden op de onlangs gelanceerde eenvoudige 25-gebruikers versie van Windows NT.

Meer over

JavaNovell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Innovatie & Transformatie

    Nxtgen: Nederlandse hightech moet strategische posities innemen

    Innovatie & Transformatie

    Imec krijgt geld voor doorbraak bij quantumcomputers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs