Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Proces-productie blijft speerpunt Marcam

26 juli 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

In tegenstelling tot de grote erp-spelers kiest Marcam ervoor om, naast software voor procesproductie, geen aanverwante erp-gebieden te betreden. "Ik geloof niet dat een softwarebedrijf kan excelleren op alle gebieden", aldus Marcam-topman Jonathan Crane.

"Wij bieden klanten diepe functionaliteit, waarmee ze complexe productiesituaties kunnen ondersteunen."
Volgens Crane zijn een aantal erp-toepassingen generiek, bijvoorbeeld software voor financiën en human resources management (hrm). Die zijn ‘horizontaal’ in alle industrieën en branches bruikbaar. Bij productiesoftware echter zijn de ‘verticale’ verschillen tussen de chemische, de farmaceutische- en de levensmiddelenindustrie zo groot, dat dat specialistische kennis en softwareproducten vergt.
Marcam kiest ervoor om voor belangrijke aanverwante erp-gebieden interfaces aan te bieden naar producten van andere leveranciers. Protean, Marcams software voor procesproductie, heeft ook financiële modules. Grote klanten als Nestlé, die veel cijfermateriaal moeten consolideren op hun hoofdkwartier, maken daar geen gebruik van; zij werken met de financiële software van SAP of Peoplesoft. Verder heeft Protean koppelingen naar Numetrix en Manugistics (planning). Protean is objectgeoriënteerd, waardoor connecties met andere software leggen relatief eenvoudig is.
Marcam is groot geworden met het AS/400-pakket Prism. Dit pakket zorgt nog steeds voor een belangrijk deel van de omzet. Het bedrijf groeide enkele jaren niet, omdat het moest wachten tot zijn nieuwe objectgeoriënteerde en platformonafhankelijke pakket Protean, waarvan de functionaliteit gebaseerd is op Prism, gereed was. Verder voert Marcam Avantis, voor het beheer van productiemiddelen.
Net als veel andere bedrijven profileert Marcam zich niet meer als productleverancier, maar als ‘aanbieder van oplossingen’. Hoewel het relatief klein is (met een jaaromzet van zo’n negentig miljoen dollar), kan het voldoende investeren in de ontwikkeling van drie producten. "Veel investeringen zitten in bedrijfs- en applicatielogica en zijn dus niet productspecifiek", aldus Crane.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    Innovatie & Transformatie

    Generatieve ai voorbij de hype: wat echt werkt voor it-leiders

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs