Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Scala wil naar Amsterdamse effectenbeurs

07 juni 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Scala Business Solutions, een middelgrote fabrikant van erp-software (enterprise resource planning), wil een notering aanvragen op de Amsterdamse effectenbeurs.

Scala, met de hoofdvestiging in Amsterdam, kan naar verwachting tussen 1997 en 2001 een omzetstijging van gemiddeld 38 procent per jaar halen. De winst uit de normale bedrijfsuitoefening zou in de periode 1998 tot en met 2001 jaarlijks gemiddeld 146 procent kunnen stijgen. Dan kan de winst per aandeel kan groeien met 106 procent.
Dit voorspelt ING Barings in een analyserapport over Scala naar aanleiding van de beursgang. Nu is de onderneming alleen genoteerd aan de beurs van Wenen. De analisten wijzen op de sterke internationale spreiding van Scala. Vooral in opkomende markten bekleedt het een aardige positie.
Scala richt zich vooral op grote, multinationale concerns die oplossingen zoeken voor kleinere dochters. De software is complementair met de grotere erp-pakketten van bijvoorbeeld SAP, Oracle, Peoplesoft en Baan, die meer op centraal niveau worden gebruikt. Scala concentreert zich in toenemende mate op specifieke bedrijfstakken als farmaceutische industrie, telecommunicatie en elektronische industrie.
De omvang van de markt voor erp-software wordt geschat op 7,9 miljard dollar aan licentie-inkomsten. De groei wordt geraamd op 26 procent op jaarbasis voor de periode 1998 tot en met 2000. De groei zal vooral hoog zijn bij de middelgrote ondernemingen die hun software nog moeten aanpassen aan de euro en de eeuwwisseling of die hun gefragmenteerde IT-infrastructuur vernieuwen. De grote erp-fabrikanten penetreren momenteel met succes de bovenkant van de ‘middenmarkt’ met producten die ingewikkelder zijn dan de Scala-software.
ING Barings denkt dat Scala goed kan concurreren met de grote erp-fabrikanten. Het heeft een uitgebreid internationaal netwerk en een sterke positie in Scandinavië en Oost-Europa, en richt zich op kleinere bedrijven in de onderkant van de ‘middenmarkt’. Volgens ING Barings moet Scala het wat winstgevendheid betreft altijd afleggen tegen de grotere fabrikanten. Redenen zijn een dure internationale organisatie, het hoge percentage directe verkoop en de concentratie op kleinere afnemers.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vortex in Apps for Tableau, shadow ai groeit explosief (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Inzending projecten Computable Awards verlengd

    De overstap deel 1
    Innovatie & Transformatie

    Hoe kom ik van mijn MacBook af?

    Software & Development

    Sous voor 4 miljoen aan de slag met horeca‑ai

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs