Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Scala wil naar Amsterdamse effectenbeurs

07 juni 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Scala Business Solutions, een middelgrote fabrikant van erp-software (enterprise resource planning), wil een notering aanvragen op de Amsterdamse effectenbeurs.

Scala, met de hoofdvestiging in Amsterdam, kan naar verwachting tussen 1997 en 2001 een omzetstijging van gemiddeld 38 procent per jaar halen. De winst uit de normale bedrijfsuitoefening zou in de periode 1998 tot en met 2001 jaarlijks gemiddeld 146 procent kunnen stijgen. Dan kan de winst per aandeel kan groeien met 106 procent.
Dit voorspelt ING Barings in een analyserapport over Scala naar aanleiding van de beursgang. Nu is de onderneming alleen genoteerd aan de beurs van Wenen. De analisten wijzen op de sterke internationale spreiding van Scala. Vooral in opkomende markten bekleedt het een aardige positie.
Scala richt zich vooral op grote, multinationale concerns die oplossingen zoeken voor kleinere dochters. De software is complementair met de grotere erp-pakketten van bijvoorbeeld SAP, Oracle, Peoplesoft en Baan, die meer op centraal niveau worden gebruikt. Scala concentreert zich in toenemende mate op specifieke bedrijfstakken als farmaceutische industrie, telecommunicatie en elektronische industrie.
De omvang van de markt voor erp-software wordt geschat op 7,9 miljard dollar aan licentie-inkomsten. De groei wordt geraamd op 26 procent op jaarbasis voor de periode 1998 tot en met 2000. De groei zal vooral hoog zijn bij de middelgrote ondernemingen die hun software nog moeten aanpassen aan de euro en de eeuwwisseling of die hun gefragmenteerde IT-infrastructuur vernieuwen. De grote erp-fabrikanten penetreren momenteel met succes de bovenkant van de ‘middenmarkt’ met producten die ingewikkelder zijn dan de Scala-software.
ING Barings denkt dat Scala goed kan concurreren met de grote erp-fabrikanten. Het heeft een uitgebreid internationaal netwerk en een sterke positie in Scandinavië en Oost-Europa, en richt zich op kleinere bedrijven in de onderkant van de ‘middenmarkt’. Volgens ING Barings moet Scala het wat winstgevendheid betreft altijd afleggen tegen de grotere fabrikanten. Redenen zijn een dure internationale organisatie, het hoge percentage directe verkoop en de concentratie op kleinere afnemers.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer) *

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Security & Awareness

    Kort: Herstel ot-cyberindicent duurt weken, Conclusion weg als hoofdsponsor FC Utrecht (en meer)

    halfgeleider
    Innovatie & Transformatie

    Fabriek voor fotonische chips versterkt Nederlandse halfgeleiderwaardeketen

    Data & AI

    AI Coalitie 4 NL: investeer 5 miljard in Nederlandse ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs