Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Matrix One nestelt zich in Europa

13 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Softwareleverancier Matrix One uit de VS brengt een grondig vernieuwde versie van zijn software op de markt. Daarnaast heeft het vorige week een kantoor in Nederland geopend.

Gilde Investment heeft 2,7 miljoen dollar in het bedrijf gestoken om de Europese expansie mede te financieren. Naast kantoren in andere Europese landen moet Nederland gaan fungeren als bruggenhoofd voor de Europese markt.
"Wij zijn actief op het gebied vanProduct Development Management. Dat gaat een stap verder dan het op hulpmiddelen gebaseerdeProduct Data Management", aldus topman Mark O’Connell vorige week tijdens de perspresentatie. In totaal heeft Matrix One, naast de financiële injectie van Gilde, elf miljoen dollar aan risicokapitaal veroverd. Volgens Gilde maakt software als die van Matrix One, gebruikmakend van alle informatie binnen bedrijven, erp-systemen pas echt rendabel. De participatiemaatschappij sluit een acquisitie op termijn dan ook niet uit.
Matrix One levert software aan concerns als KLM, Philips en Boeing. Daarnaast richt het zich op zowel de bovenkant van de markt als middelgrote bedrijven. In Nederland werkt het samen met Cap Gemini, die als implementatiepartner optreedt. Het nieuwe objectgeoriënteerde softwarepakket dat de onderneming vorige week lanceerde, Matrix Global Advantage, koppelt alle digitale gegevens omtrent productontwikkeling die in een bedrijf aanwezig zijn. Doel van de software is het verkorten van de tijd die nodig is voor productontwikkeling. Een aantal losse applicaties, ondermeer voor configuratiebeheer en voor het samenstellen van prototypes, maken deel uit van het pakket.
De software werkt met gedistribueerde databases. Door replicatie en een techniek die Matrix One alsTurbo Cache betitelt neemt de netwerkbelasting met 90 procent af. Via een index ‘kijkt’ het pakket of het door de gebruiker gevraagde stukje informatie in hetcache-geheugen aanwezig is, of dat het opgehaald moet worden uit de centrale database. De Matrix Global Advantage-applicatie werkt met een Java-interface en is dus via zowel bureaumachines als browsers te benaderen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Ai-gestuurde soft­wa­re­ont­wik­ke­ling verlost bedrijven van handboeien van saas-soft­wa­re­li­cen­ties

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prijs­ver­ho­ging

    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duurzame software- en businesskwaliteit

    Overheid

    Drie drijfveren voor versnelling en verandering

    Innovatie & Transformatie

    Kabinet trekt 185 miljoen euro uit voor nieuwe nationale supercomputer

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs