Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Sybase gokt op lege Windows CE-markt

13 april 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Sybase heeft een mini-versie van zijn database Adaptive Server Anywhere (ASE) in de maak. Eind juni moet de Ultra Lite-database beschikbaar zijn op Windows CE. De database heeft 50 kilobyte geheugen nodig en bestaat uit 100 procent zuivere Java-componenten.

De softwareleverancier heeft als één van de eerste een volwassen database voor Windows CE-markt, die nog volledig open ligt. De database markt voor Unix vlakt af en voor Windows NT lijken de kaarten geschud.
John Chen, sinds kort naast Mitchell Kertzman co-ceo bij Sybase, was vorige week even in Nederland. Hij verwacht veel van ASE, die geschikt is voor met CE uitgevoerde Palm PC’s en Auto PC’s. Sybase heeft honderdduizend gratis kopieën van ASE uitgezet, om marktaandeel te winnen op de braakliggende markt. Chen noemt de tegenhangers van Oracle en Microsoft geen echte concurrentie. "Zij maken veel stampei rond producten die niet te vergelijken zijn met het onze. Oracle Lite vereist bijvoorbeeld 250 kilobyte geheugen en komt pas eind dit jaar uit."
Mobiele toepassingen vormen, naast Internet en gegevenspakhuizen, sinds kort één van de speerpunten in Sybase’s strategie. Chen bestrijdt dat de herformulering van het bedrijfsbeleid ten koste gaat van traditionele Oltp-functionaliteit (online transaction processing).
Hoewel Windows CE de nieuwe doelmarkt is, vormt in het huidige klantenbestand Unix nog steeds het belangrijkste platform. Ook Windows NT blijft hoog op lijst staan. Sybase traint zijn consultants om dit platform beter te beheersen op het gebied van marketing en technologie. Momenteel maken vooral Oracle en Microsoft met hun databases de dienst uit op NT. Sybase probeert daarom samenwerkingsverbanden aan te gaan met erp-leveranciers. Baan en Peoplesoft ondersteunenAdaptive Server 11.9 als database voor hun applicatiesoftware.
Sybase hangt zichzelf overigens niet op aan Windows CE. Het overweegt Ultra Lite te poorten naar Java-besturingssystemen en naar 3Coms Palm Pilot.
 

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Workplace Technology Center en CCare ICT in huwelijksbootje, app tegen pornoverslaving lekt data (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft introduceert M365 E7, markeert omslag naar ai‑tijdperk

    Innovatie & Transformatie

    EU wil Huawei weren, maar kan moeilijk om Chinese reus heen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs