Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

PC-makers kampen met teveel voorraad

18 maart 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De crisisdreiging in de Amerikaanse PC-industrie neemt toe nu blijkt dat ook fabrikanten IBM en HP kampen met overvolle magazijnen. Terwijl Compaq al grote problemen met zijn voorraden heeft, worden ook IBM en HP gedwongen tot prijsdalingen en lagere winsten.

Geen van beide heeft winstverwachtingen bekendgemaakt, maar analisten zeggen dat de voorraad duidelijk groter is dan de vraag.
Lewis Platt, directeur bij HP, kondigde vorige week op de Internet World-expositie in Los Angeles al aan dat de overtollige voorraden forse kortingen zullen veroorzaken. Prijsdalingen van 5 tot wel 20 procent zijn van toepassing op de hele productreeks van het bedrijf, van PC’s tot servers, aldus Platt. "Ook de producten met hogere marges worden niet gespaard." Platt beweert wel dat HP minder machines teveel heeft dan Compaq.
Andere HP-topmanagers zeggen dat de prijzen van de Windows NT-systemen onder druk staan. Directeur Internet-marketing Bill Murphy erkent de prijsdruk op HP’s NT-servers. Hij zegt dat de prijzen relatief snel blijven dalen en voorspelt "een flinke verstoring van de markt". Volgens onderzoeksbureau IDC is HP er relatief minder erg aan toe dan IBM en Compaq.
Alles valt terug te voeren op de concurrentieslagen om marktaandeel met prijs als wapen vorig jaar. De stijgende populariteit van computers onder de duizend dollar zorgde ervoor dat de grote PC-fabrikanten meer verkochten met minder winst. De meeste leveranciers hoopten deze lagere marges te subsidiëren met de traditioneel hoge winsten op servers en notebooks. De erosie die de Wintel-wereld teistert raakt echter ook deze systemen.
Bovendien lijdt de PC-industrie momenteel onder een dalende groei. IDC voorspelt dat het totale aantal verkochte computers minder snel stijgt dan vorig jaar. De markt voor PC’s in 1997 groeide wereldwijd nog met 15,2 procent en in de VS met 19 procent. Die percentages lagen zelfs hoger dan analisten aanvankelijk verwachtten. Voor dit jaar verwacht IDC echter dat de groei voor de wereldmarkt inkrimpt tot 13,2 procent en voor de Amerikaanse markt tot 15 procent.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs