Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Baan succesvol met simpele implementatie

10 maart 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Vereenvoudigen en verkorten van implementatietrajecten van erp-software zijn de criteria die de productontwikkeling van Baan sturen. Met de introductie van Baan Series, de op componenten gebaseerde Baan-software, en de nieuwe Dynamic Enterprise Modeller (DEM) komt Baan tegemoet aan belangrijke markteisen.

Bovendien profileert het zich niet langer als productleverancier, maar als ‘aanbieder van oplossingen’ – geheel volgens industrietrend.
British Airways gaat een groot aantal componenten van Baan Series implementeren. Baan boekte verder succes in Duitsland, de thuismarkt van erp-marktleider SAP. De deelstaat Nedersaksen plaatste een order voor financiële software op zeshonderd departementen, met in totaal tienduizend gebruikers. De financiële software van Baan liep lang achter bij die van SAP en Oracle. Door samenwerking met Hyperion en de acquisitie van Coda heeft Baan zijn positie op dat gebied verstevigd.
Andries Bottema, tot voor kort president van Baan Institute en nu ‘ambassadeur’, erkent dat er lacunes bestaan in de software. Op de erp-markt voor consumentenproducten ensupply chain management is Baan niet sterk. Acquisities zitten er voorlopig niet in. Baan hanteert drie criteria bij overnames: de functionaliteit van de software moet een hiaat opvullen in de eigen applicatie; er moet behoefte bestaan aan het product; en er moet sprake zijn van een groeimarkt.
Baan Series claimt de functionaliteit van het totale pakket te verdubbelen. De ontwikkeling, waarbij 50 procent van de broncode vernieuwd is, kostte honderd miljoen dollar. Baan Series bestaat uit Baan erp en het modelleergereedschap DEM. Met DEM zijn in het voortraject de bedrijfsprocessen te modelleren, gebaseerd op standaard branchemodellen. Aan de hand van de bedrijfsmodellen kan de implementatie starten.
Als de bedrijfssoftware in gebruik is, kan DEM de gevolgen van wijzigingen in bedrijfsprocessen grafisch zichtbaar maken. Ook ondersteunt het tussentijdse opwaarderingen van het systeem. Met de componenten zijn grootschalige projecten naar nieuwe versies niet meer nodig; per component kunnen kleine projecten uitgevoerd worden.
Baan zelf profiteert ook van de vernieuwde implementatiemethode. In het gebruikelijke verkooptraject verdient Baan niets. De DEM-fase rekent Baan tot het advieswerk, dat wel betaald moet worden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Innovatie & Transformatie

    Nxtgen: Nederlandse hightech moet strategische posities innemen

    Innovatie & Transformatie

    Imec krijgt geld voor doorbraak bij quantumcomputers

    shutterstock_2618157341 FrenkyAlon 16x9
    Overheid

    Hernieuwd CIO-stelsel zet digitale transformatie Rijk in hogere versnelling

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs