Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Erkende boekhandels stappen in Boeknet

28 september 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Met een reuzenstap belandt vrijwel de hele Nederlandse boekhandel middenin het Internet-tijdperk. http://Boeknet.nl, de grootste Internet-boekhandel in Nederland, gaat samenwerken met de 1100 erkende Nederlandse boekhandels. Per 15 oktober komt daar CD-verkoop bij.

In geen enkel ander land bestaat een dergelijke samenwerking op deze schaal. In Duitsland biedt de site shop.de 427 aangesloten boekhandels. In de VS komthttp://worldshopping.com tot 74. De site biedt nu 150 duizend titels, informatiepagina’s en e-handelsfaciliteiten. Boeknet wil zowel ‘provider voor de boekhandel’ als informatieve ‘portal site’ zijn. Het heeft daartoe contacten met ondermeer dagbladen en Medianet van VNU.
De site startte 2,5 jaar geleden. De programmatuur is zelf ontwikkeld. In de loop van 1999 moet het ook mogelijk worden de tekst van boeken te downloaden, bijvoorbeeld voor gebruik inportable electronic books. Met de uitbreidingen bedragen de kosten tot nu toe bijna twee miljoen gulden, aldus directeur Joost Bloemsma. Per week zet Boeknet zo’n 250 duizend gulden om. Dagelijks komen er ongeveer vierduizend ‘echte’ bezoekers. Na de aankondiging van de uitbreiding vorige week verviervoudigde het bezoek. Bloemsma ziet een bezoekersaantal van zes- tot zeven miljoen per jaar over ongeveer drie jaar als reëel.
Boeknet en de Boekverkopersbond hebben de uitbreiding tot stand gebracht met gesloten beurzen. Voorzitter Karssen van de bond verwacht dat de samenwerking de overstap van boekhandelaren naar het net zal vereenvoudigen. Zo’n 150 boekhandelaren hebben in hun winkels Internet-computers voor de klanten neergezet, maar slechts vijftig hebben een site.
De concurrentie in virtueel boekenland groeit snel. Boeknet concurreert direct met buitenlandse online-boekverkopers als Proxis.be.http://Amazon.com en andere puur Engelstalige boekensites vormen geen bedreiging voor de Nederlandse boekwinkels, in tegenstelling tot CD-sites voor CD-handelaren. Binnenkort start echter de derde mediagroep ter wereld, het Duitse Bertelsmann, met een Nederlandse boekensite. Dit bedrijf bezit al de ECI, die eveneens met een verkooppunt op Internet te vinden is.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs