Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ruzie over IT-inzet verlamt zorgsector

14 september 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het wordt hoog tijd dat binnen de Nederlandse high-tech gezondheidszorg de systematische en geïntegreerde toepassing van de informatie- en communicatie-technologie (ict) tot stand komt.

Minister Borst (Volksgezondheid) noemt het opvallend dat dit nog steeds niet is gebeurd. Belangentegenstellingen houden de ict-inzet tegen.
Zowel zorgaanbieders als zorggebruikers hebben baat bij de nieuwe ict-mogelijkheden. Ook verzekeraars en overheid kunnen voordeel hebben bij toepassing van ict. Op die toepassing bij de primaire zorgprocessen zelf begint enig zicht te komen. Voorbeelden zijn het informatiesysteem intensive care, geavanceerde polikliniek-systemen en een internationaal netwerk voor de diabetenzorg (diabcare). Steeds gaat het om geavanceerde systemen, waarbij logistiek, diagnostiek en gestandaardiseerd handelen zouden moeten samenvallen. Veel van deze systemen worden echter slechts in een enkel ziekenhuis toegepast.
De zorgsector is verdeeld over brede invoering van ict, al groeit het besef dat de toepassingen onmisbaar worden. Het is partijen niet gelukt tot een effectieve aanpak te komen. Belangentegenstellingen liggen hieraan ten grondslag. Volgens de minister moet de inspanning van de overheid zich de komende tijd hierop richten.
Kenmerkend voor het ziekenhuis van de toekomst is een brede inzet van ict. De trend is flexibiliteit in de omgeving waarin zorg kan worden aangeboden. Te denken valt aan ontwikkelingen in beeldvorming, communicatietechniek, thuiszorg-technologie en medische techniek. Patiënten zijn gemakkelijker thuis te behandelen. Ook zijn vroegtijdige diagnostiek en interventie mogelijk. Voor de toekomst betekent dit dat ziekenhuisopnamen korter kunnen zijn.
Aanbieders van zorg kunnen dankzij IT gemakkelijker samenwerken. Niet alleen ziekenhuizen onderling, maar ook zorginstellingen uit diverse delen van de zorgketen hebben daartoe initiatieven genomen. Doorbraak van technieken als teleconsultatie en videovergaderen zal samenwerking vereenvoudigen.
Verder ligt een grotere doorzichtigheid van het zorgproces in het verschiet. Dit komt door de toepassing van technieken als elektronische patiëntendossiers en medische chipkaarten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    Data & AI

    Ai en sdr: de nieuwe zintuigen voor een tijdloze werkelijkheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs