Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Erp-implementatie is veelal onrendabel

14 juli 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

"Eerst organiseren, dan automatiseren." Maaikel Klein Klouwenberg en Bas van ’t Eind van adviesorganisatie Turner geloven in dit oude principe. De directeuren beweren dat 70 procent van alle erp-implementaties niet rendabel zijn.

Turner, de voormalige Business Process Redesign Group, stelt de vraag of erp-pakketten waarde toevoegen aan de bedrijfsvoering. Uit de praktijk meent de adviesorganisatie te moeten constateren dat de automatiseringsproblemen wel worden opgelost, maar dat de bedrijfskundige discussie weinig of geen aandacht krijgt. "Daardoor ontstaat een hoger kostenniveau bij gelijkblijvende prestaties", aldus Klein Klouwenberg. De optimalisatie van logistieke processen, orderverwerking en planning blijft vaak onbenut.
Turner wil via een landelijk onderzoek zijn voorspellingen bewijzen en IT-gebruikers confronteren met de lage rentabiliteit van erp-investeringen. Klein Klouwenberg: "Bedrijven moeten toch een keer goed na gaan denken over hoe hun bedrijf in elkaar steekt." Turner verwacht dan ook dat na 2000 een hausse zal ontstaan in de bedrijfskundige adviespraktijk.
Van ’t Eind en Klein Klouwenberg kijken kritisch naar de erp-industrie. Turner is gericht op het adviestraject dat vooraf gaat aan de erp-implementatie: procesontwerp en het inrichten van de bedrijfsvoering. Drijfveren voor het gebruiken van erp-software zijn verhoging van de beheersbaarheid en vergroting van de controle door concerndirecties. Klein Klouwenberg meent dat dit niet meteen betekent dat een multinational zijn informatievoorziening bedrijfsbreed op een nauwe manier moet integreren.
Neem de technische groothandel met 250 medewerkers en een buitenlandse moederorganisatie die een R/3-implementatie van SAP concernbreed wilde doorvoeren. Nadat Turner samen met de groothandel de orderadministratie en de logistiek opnieuw had ontworpen, bleek met enkele aanpassingen in de organisatie de informatievoorziening afdoende geregeld en konden tientallen procenten omzetgroei behaald worden. Het bedrijf werd vervolgens niet door zijn moeder gedwongen een langdurig traject met SAP in te gaan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Helin haalt tien miljoen euro groeikapitaal op voor internationale uitbreiding

    Data & AI

    Geen digitalisering zonder (frontline-)data

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs