Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kok II had meer mogen investeren in ICT

20 juli 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De investeringen die de nieuwe regering doet in ict zijn mager. Dit zegt PvdA-kamerlid Marjet van Zuijlen in een reactie op het ontwerp-regeerakkoord. "Het kabinet maakt met dit akkoord niet de grote omslag." Branche-organisatie Fenit is verbaasd dat het stuk niet rept over het 2000-probleem.

Ook Tweede-Kamerlid Hella Voûte (VVD) zegt dat Paars II forser had mogen investeren in ict. Ze merkt op dat het nieuwe kabinet wel meer geld uittrekt dan vier jaar geleden. Voûte pleitte onlangs voor flinke investeringen in ict door het nieuwe kabinet, waarbij het brandpunt moet liggen bij de elektronische handel. In ieder geval staat nu in het akkoord dat Nederland aansluiting moet vinden op de snelle ontwikkelingen op het gebied van elektronische handel. "De aanzet is er", concludeert Voûte. "Het hangt nu af van de verantwoordelijke bewindslieden welke maatregelen er komen."
Volgens Van Zuijlen kan de IT-branche het zichzelf aanrekenen dat de regering niet meer geld uittrekt: de sector stelt weinig echte projecten voor. Woordvoerder Machiel de Rooij van Fenit zegt dit ter harte te nemen. De branche-organisatie ziet in vergelijking met vier jaar geleden dat de verschillende ministeries meer initiatieven nemen op ict-gebied. "Wellicht komt het integrale ict-beleid dichterbij", aldus De Rooij. Fenit had meer aandacht voor de millennium-problematiek en de invoering van de euro verwacht. "Dat heeft toch een uitstralingseffect."
Voor ict in het onderwijs is in totaal één miljard gulden uitgetrokken. "Ik ben bang dat dit niet genoeg is", zegt Van Zuijlen. "Er is veel geld nodig voor het vervangen van computers, het onderhoud en de ontwikkeling van software." Ze vreest verder dat bij de invoering van ict in het onderwijs de nadruk teveel ligt op de hardware en software-ontwikkeling te weinig aandacht krijgt.
Dienstenbond CNV, die de informateurs middels een open brief heeft gewezen op de personeelstekorten in de IT-sector, vindt dat in het regeerakkoord weinig staat over de werkgelegenheidsproblemen in de branche. "Het kabinet houdt de banenmotor op gang, maar investeert niet in de kwaliteit van de werkgelegenheid", zegt bestuurder Bert Benthem. Dit kan volgens hem tot problemen leiden die nadelig zijn voor de economische groei.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs