Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Verzekeraars vrezen recessie door 2000

10 juni 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Verbond van Verzekeraars houdt ernstig rekening met stagnatie in de economie als gevolg van het Millennium-probleem. Dit bleek gisteren tijdens de Nationale Millennium Conventie in de RAI te Amsterdam.

Hoewel Mr. A.C. Blom, voorzitter van het Verbond van Verzekeraars, niet aan doemdenken wil doen, acht hij een recessie heel wel denkbaar. Blom hield zijn gehoor daarom voor dat dit een probleem is van de samenleving als geheel. Het zou verkeerd zijn alles op de verzekeraars af te wentelen, meende hij. De bedrijven moeten zelf hun verantwoordelijkheid nemen. "Alle hens aan dek," riep hij.
De verbondsvoorzitter onthield zich van harde uitspraken over de mogelijkheid dat de verzekering bepaalde schades dekt. Vaststaat dat bij onvoldoende preventie geen dekking bestaat. Volgens Blom moeten bedrijven doen wat er redelijkerwijs nog kan worden gedaan. De verzekeraars hopen binnen een maand meer duidelijkheid te geven over hun opstelling straks, maar Blom temperde alvast de verwachtingen.
Ook Millennium Platform-voorzitter Jan Timmer riep het bedrijfsleven op de problemen nieten masse af te wentelen op de verzekeraars en de leveranciers. "Wie dat doet, ontbreekt het aan realiteitszin," aldus Timmer. Hij deed een dringend beroep op de bedrijven zelf met de oplossing van het probleem te beginnen. De meeste ondernemers zijn zich nu wel bewust van de naderende moeilijkheden. Alleen steken ze te weinig de handen zelf uit de mouwen.
Volgens Timmer botsen veel afnemers momenteel met hun leveranciers. Ze slaan elkaar met brieven om de oren. Veel bedrijven vragen hun leverancier op hoge toon om een verklaring van Millennium- bestendigheid. Veel leveranciers krijgen ook het gevoel bestookt te worden met onredelijke vragen. Timmer riep het bedrijfsleven op niet in een papieren moeras verzeild te raken. Het is beter samen met de leveranciers in een goede sfeer naar oplossingen te zoeken dan continu brieven te schrijven. Vooral juridische adviseurs hebben er een handje van ellenlange brieven te schrijven naar leveranciers. "We dreigen veel te veel in vraagstukken rond de juridische aansprakelijkheid verzeild te raken." Dit leidt volgens Timmer tot schijnzekerheid. Bovendien lost het niets op.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vortex in Apps for Tableau, shadow ai groeit explosief (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Inzending projecten Computable Awards verlengd

    De overstap deel 1
    Innovatie & Transformatie

    Hoe kom ik van mijn MacBook af?

    Software & Development

    Sous voor 4 miljoen aan de slag met horeca‑ai

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs