Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CSC en EDS sluiten mega-contracten af

02 november 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Zowel Computer Sciences Corporation (CSC) als Electronic Data Systems (EDS) hebben internationaal enkele mega-contracten gesloten. CSC tekende een uitbestedingsovereenkomst met het Amerikaanse conglomeraat General Electric (GE).

Eerder is al een bestaand uitbestedingscontract met United Technologies Corporation (UTC) uitgebreid. Dat levert zo’n negenhonderd miljoen dollar extra op.
Bij het GE-contract neemt CSC mainframe- en midrange-rekencentrumactiviteiten in Australië en Europa over van GE en GE Capital. Bovendien gaat het Australische onderdeel GE Capital Information Technology Solutions over naar CSC. Het contract loopt tien jaar en is driehonderd miljoen dollar waard. Volgens Peter van der Geest, directeur GE Information Services Nederland, heeft het geen gevolgen voor het rekencentrum in Amstelveen. Wel zal het indirect effect hebben op GE-vestigingen in Nederland. GE Plastics in Bergen op Zoom bijvoorbeeld migreerde een paar jaar terug zijn mainframe-processen naar het datacentrum in het Engelse Kingswood, Bristol. Dat is het eerste rekencentrum dat CSC overneemt.
EDS heeft het contract met één van zijn eerste klanten, de Amerikaanse ziektekostenverzekeraar Blue Cross and Blue Shield of Massachusetts, met zeven jaar verlengd. De contractwaarde bedraagt 350 miljoen dollar. EDS zet de bestaande mainframe- en midrange-diensten voort, evenals applicatie-ontwikkeling en -beheer. Het nieuwe contract behelst verder verbetering van de applicatielaag waarmee de verzekeraar zijn IT-kosten begroot.
Daarnaast meldt het Texaanse bedrijf dat het de IT-activiteiten van de Hongaarse telco Magyar Tavkozlesi (Matáv) overneemt. Dat is het grootste IT-uitbestedingscontract in Hongarije tot nu toe. EDS liet IBM en Compaq achter zich.
Bovendien is de begin 1999 aangekondigde wederzijdse uitbestedingsovereenkomst tussen EDS en MCI Worldcom ondertekend. Deze overeenkomst loopt tien jaar. Er is in totaal 12,4 miljard dollar (25,3 miljard gulden) mee gemoeid. MCI Worldcom besteedt vanaf 4 februari 2000 voor 6,4 miljard dollar zijn IT-activiteiten deels uit aan EDS. Zo’n 1300 mensen stappen over naar het IT-bedrijf. Afgelopen april nam EDS al MCI Systemhouse over. Op zijn beurt besteedt EDS een deel van zijn wereldwijde netwerkoperaties voor zo’n zes miljard dollar uit aan MCI Worldcom. Ongeveer duizend EDS’ers stappen over naar de telecomgigant.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs