Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SAP en IBM vergroten samenwerking voor DB2

07 december 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Sap en IBM breiden hun wereldwijde samenwerking uit om nu ook nadruk op DB2 leggen. Die databank van IBM zal voortaan de officiële voorkeur hebben van de Duitse leverancier van software voor bedrijfsautomatisering (erp).

De nieuwe nadruk op DB2 moet Sap-gebruikers meer platformkeuzes en mogelijkheden geven. Tenminste, voor die databank. Sap wil klanten namelijk overkrijgen van Oracle’s databank naar die van IBM. Oracle is immers een aartsrivaal van de Duitse firma op het gebied van erp.
Toch draait het merendeel van de Sap R/3-gebruikers die bedrijfsprogrammatuur in combinatie met de Oracle-databank. Volgens Jeremy Burton, vice-president van Oracle’s Internet-platformmarketing, gebruikt maar liefst 75 procent van de zestienduizend Sap-klanten de databank van zijn bedrijf.
"Sap vindt dat wij zijn klanten te dicht benaderen. Deze samenwerking is dus eigenlijk een poging om ons buiten te sluiten", aldus Burton. "Maar wij hebben een omringende strategie. We willen Saps relaties met zijn klanten in handen hebben middels onze crm-software (customer relationship management) en we willen hun relaties met toeleveranciers bezitten via onze aankoopsoftware (Oracle Internet Procurement)."
Sap en IBM weerspreken deze harde woorden van de Oracle-topman. DB2 zou een betere keuze zijn omdat het simpelweg beschikbaar op meer platformen beschikbaar is. "DB2 is dus de platform-onafhankelijke oplossing voor Sap. Dit is de enige databank die alle platformen ondersteunt die wij ook ondersteunen", zegt Stefan Rossius, directeur van Saps IBM-competence centre in Duitsland.
IBM zal dan ook een gespecialiseerd verkoopteam opzetten voor de combinatie van Saps erp-software en Mysap.com-portaal en het eigen DB2. Daarnaast maakt Sap bekend dat het DB2 zal inzetten voor zijn interne ontwikkel- en productiesystemen.

Meer over

DatabasesDB2

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs