Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Software Engineering » Programming

Gunstenstrijd rondom Java-licentie barst los

29 december 1999 - 23:00ActueelProgramming
Redactie Computable
Redactie Computable

Onder de Java-partners van Sun Microsystems is een strijd losgebarsten voor het dingen naar de gunst van de Java-leverancier. Sun heeft namelijk besloten geen algemeen geldende licentievergoeding voor de Enterprise-uitvoering van zijn Java 2 te vragen.

Er dreigt dan ook een kloof te ontstaan tussen grote Java-partners, zoals IBM, en kleinere bedrijven. Die eerstgenoemde soort gebruikers is namelijk lang niet zo afhankelijk van Java als de tweede categorie software-ontwikkelaars.
Zo zijn IBM en Bea Systems tegen het betalen van een vergoeding voor de merknaam Java 2 Enterprise Edition. Die naam zou niet voldoende bekendheid genieten om aparte royalties te rechtvaardigen. IBM heeft echter al een overeenkomst met Sun waarbij het geen naamsvergoedingen hoeft te betalen.
Sun besloot onlangs de hoogte van licentie-royalties per partner te bepalen, op basis van onderhandelingen met elk bedrijf. Het computerbedrijf liet daarmee zijn vaste vergoeding van drie procent op de omzet uit Java-producten definitief varen.
Eerder zei Sun dat de Java-technologie vrij zou moeten zijn en liet het weten dat het geen royalties meer zou vragen voor de Standard Edition van Java 2. (Zie eerdere berichtgeving.) Experts voorspelden toen al dat deze taktiek erop is gericht om het gebruik van ‘gewoon Java’ te verhogen, waarna Sun geld wil verdienen aan de zwaardere bedrijfsversie.
Ook voor de ingebedde Micro-uitvoering van Java 2 moeten bedrijven op indiviudele basis onderhandelen met Sun. Die leverancier rekent een vergoeding voor het gebruik van de technologie en de merknaam. Programma’s met Java moeten nog altijd aan een slordige achtduizend compatibiliteitseisen voldoen voordat ze gecertificeerd zijn.

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Programming

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Programming

    Kort: Neergeschoten Iraniër werkt bij politie‑ict, Java 26 ziet licht (en meer)

    Programming

    Wat Python en Tadej Pogacar met elkaar gemeen hebben

    Programming

    Kort: Microsoft onderzoekt vervanging C en C++, cio Jonker weg bij het UWV (en meer)

    Programming

    Python-stichting wijst forse overheidssubsidie af door controversiële voorwaarden

    basic
    Programming

    Kort: Back to Basic!

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs