Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Consultants vechten om plek in e-handel

30 november 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Ernst & Young wil zijn consultancy-activiteiten anders inrichten. Daarbij zou het met Cap Gemini praten over een verregaande vorm van samenwerking. Ook de andere vier van de vijf grote accountant- en adviesbureaus zoeken naar nieuwe wegen voor hun adviesverlening.

Doel is een sterke positie in de ‘.com’-economie.
Volgens de BritseFinancial Times wil Ernst & Young zijn consultancy-activiteiten reorganiseren door een alliantie te sluiten of een joint venture op te richten met een IT-dienstverlener. Cap Gemini zou één van de gesprekspartners zijn voor e-handelsinitiatieven. Een woordvoerder van Cap Gemini Nederland kan het bericht niet bevestigen.
Ook Deloitte & Touche, Andersen Consulting, Kpmg en Pricewaterhouse Coopers werken aan Internet-dienstverlening. Laatstgenoemde kocht eind november Studio Interactive uit Dallas, Texas. Dit bedrijfje ontwerpt websites, interactieve presentaties en ‘kiosken’. Het advieskantoor nam in oktober al een belang van 12 procent in het web-ontwerpbedrijf Methodfive. Bovendien wil het duizend administratieve en ondersteunende functies schrappen ten gunste van een adviespraktijk rond e-handel.
Kpmg staat op het punt een financiële injectie van één miljard dollar te krijgen van Cisco Systems (in ruil voor een belang van 20 procent in Kpmg’s adviestak). Ze gaan samen Internet-diensten voor zakelijke klanten ontwikkelen. Kpmg sloot in juni al een joint venture met Qwest Communications voor het ontwikkelen van diensten als orderverwerking via Internet.
Wie nog roet in het eten kan gooien is deUS Securities and Exchange Commission (SEC), de Amerikaanse beurswaakhond. De SEC wil strakker toezien op potentiële conflicten tussen de adviesactiviteiten van consultants en hun traditionele audit-werk. Kpmg wil zijn consultancypraktijk naar de beurs brengen; dit is een voorwaarde van Cisco voordat het investeert. De Sec vraagt zich af of daarmee niet de onafhankelijkheid in het geding komt: klanten kunnen zo investeren in hun accountants. Cisco verwacht overigens dat de Sec toch akkoord gaat.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs