Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Van Boxtel worstelt met 2000-aanpak

06 januari 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De aanpak van het millennium-probleem gebeurt niet zo voortvarend als coördinerend minister Van Boxtel voor ogen stond. Dat blijkt bij vergelijking van zijn ‘decemberrapportage’ aan de Tweede Kamer met eerder uitspraken. Van Boxtel erkent nu ‘een zekere vertraging’, al is die ‘niet van substantiële aard’.

Eén van de punten betreft noodmaatregelen voor vitale processen waarvan niet tijdig valt te garanderen dat die ongestoord doorlopen. Op een persconferentie over de decemberrapportage zei de minister dat van de ‘maatschappelijk vitale processen’ per 1 januari iets meer dan de helft 2000-bestendig zou zijn. Hoewel volgens de aanvankelijke normplanning op 1 november 1998 alle ‘vitale objecten’ moesten zijn aangepast, toonde Van Boxtel zich met de stand per 1 januari niet ontevreden. Hij voegde eraan toe dat het ‘volgens de planning’ oploopt tot 95 procent per 1 juli.
Dat betreft dan slechts die zaken waarvoor alleen het Rijk verantwoordelijk is. Veel van de veertien aangewezen ‘maatschappelijk vitale processen’ staan of vallen bij de inzet van de particuliere sector. Daarover bestaat volgens het Projectbureau Millennium Overheid (PMO) nog geen eenduidig beeld.
Verder slaat de progressie bij de rijksoverheid volgens de rapportage op ‘vitale processen, producten, diensten en systemen’, wat een nieuwe categorie introduceert. In totaal telt het 456 processen. Twee ministeries zijn klaar. Eén, Defensie, heeft niets klaar en weet van vier processen niet wanneer ze af zijn. Vrom weet dat in twee gevallen niet. De enige bijdrage van Algemene Zaken aan de statistiek is een ‘intern vitaal’ financieel systeem.
Gemeenten blijven een bron van zorg. In september schreef Van Boxtel met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) te zullen praten om een duidelijker beeld te krijgen. In december meldt hij dat ‘er nog steeds geen totaaloverzicht bestaat’. Van sociale diensten en de sociale werkvoorziening heeft ongeveer de helft geen plan van aanpak. Van Boxtel heeft nu alle burgemeesters een brief gestuurd om hen op hun verantwoordelijkheid te wijzen. Hetzelfde geldt voor de commissarissen van de koningin en hun provincies.
Van de waterschappen heeft volgens Van Boxtel ruim 20 procent laten weten ‘dat zij pas op 1 januari 2000 gereed denken te zijn dan wel niet weten wanneer ze klaar zullen zijn’. Verkeer en Waterstaat tracht de zaak te versnellen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Ontploft

    Cloud & Infrastructuur

    Delfts Qualinx krijgt 20 miljoen voor doorbraak in zuinige chips

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert nieuw ai-platform voor datacenters

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs