Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Erecode 2000 moet samenwerken stimuleren

12 januari 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Veel bedrijven en andere organisaties zijn bereid de ‘Erecode 2000’ te ondertekenen. Dit schrijft minister Jorritsma van Economische Zaken in een brief aan de Tweede Kamer over het aandeel van haar ministerie in de millennium-aanpak.

De Erecode – in navolging van het Britse ‘Pledge 2000’ – moet samenwerking bij het oplossen van de 2000-kwestie stimuleren. Deelnemers moeten bereid zijn projectervaring uit te wisselen, ketenafspraken te maken en overleg te voeren, liever dan naar de rechter te stappen. Deze maand is er een ondertekeningsceremonie, waar coördinerend 2000-minister Van Boxtel voor de Staat zal tekenen.
Jorritsma is bezorgd over het gebrek aan belangstelling voor het 2000-probleem bij het mkb. Het Millennium Platform wil nu het mkb in beweging krijgen met regionale bijeenkomsten via de Kamers van Koophandel. Verder komt het platform binnenkort met een plan voor mkb-ondersteuning.
Het platform houdt deze en volgende maand een serie besloten gesprekken met vertegenwoordigers van ‘vitale sectoren’ die niet onder overheidsverantwoordelijkheid vallen. Die moeten duidelijk maken of verantwoordelijkheden rond het functioneren van de ketens adequaat zijn toegewezen en ingevuld. Samen met het Projectbureau Millennium Overheid (PMO) wordt gewerkt aan een audit-methodiek voor vitale sectoren.
Eerder hebben onder andere Van Boxtel en Jorritsma audits aangekondigd. Nu schrijft Jorritsma over de vitale sectoren aan de Kamer: "Waarschijnlijk zullen een aantal van deze audits in de loop van 1999 plaatsvinden." Onder druk van de Kamer heeft Van Boxtel toegezegd zo snel mogelijk met een publiekscampagne te beginnen. Nu meldt Jorritsma dat er ‘in de loop van 1999’ een voorlichtingsactie komt. Het Millennium Platform brengt dit voorjaar een publicatie uit over ‘de invloed van het 2000-vraagstuk op het huishouden van elke Nederlander’. Jorritsma heeft het budget voor het platform, 13,5 miljoen gulden voor de periode 1997-2000, voorlopig met 4,5 miljoen uitgebreid.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Innovatie & Transformatie

    Nxtgen: Nederlandse hightech moet strategische posities innemen

    Innovatie & Transformatie

    Imec krijgt geld voor doorbraak bij quantumcomputers

    shutterstock_2618157341 FrenkyAlon 16x9
    Overheid

    Hernieuwd CIO-stelsel zet digitale transformatie Rijk in hogere versnelling

    Data & AI

    Slimmer eten, minder verspillen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs