Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Apple onthult iMac in drie uitvoeringen

05 oktober 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Apple Computer introduceerde gisteravond drie nieuwe modellen van zijn populaire iMac-computer. Eén van die machines heeft een prijskaartje dat onder de magische ‘duizend dollar-grens’ valt.

‘Interim’ president Steve Jobs onthulde de reeds verwachte verschillende iMac-uitvoeringen en presenteerde ook de nieuwe versie 9 van Mac OS, het Macintosh-besturingssysteem. OS). Die software is pas vanaf 23 oktober verkrijgbaar en wordt dus niet meegeleverd met de nu verkrijgbare nieuwe iMacs.
Tot op heden was die consumentenmachine een computer die alleen verschilde in kleur en – sinds een ’tussenreeks’ – processorsnelheid. De drie nieuwe machines onderscheiden zich op meer punten van elkaar.
De goedkope uitvoering (duizend dollar) is uitgerust met een 350 MHz G3-processor, 100 MHz systeembus, 64 MB geheugen, een harde schijf van 6 GB, een intern 56 Kbps (kilobit per seconde) modem en twee USB-poorten. Dit blauwe instapmodel is middels een nieuwe opening te voorzien van meer geheugen of Apple’s Airport-technologie voor draadloze netwerken.
Het tweede – in vijf kleuren verkrijgbare – iMac-model heeft een 400 MHz-processor, 10 GB aan harde schijfruimte, een dvd-speler en een snelle Firewire-verbinding (Ieee 1394). Deze zogeheten iMac DV kost 1300 dollar en is voorzien van Apple’s nieuwe iMovie-software. In wezen is die applicatie een uitgeklede versie van de professionele video-bewerkprogrammatuur Final Cut Pro.
Tot slot is er nog de iMac DV Special Edition, door Jobs omschreven als ‘onze nieuwste Internet-cruiselijn’. Dit topmodel heeft 128 MB geheugen en een harde schijf van 13 GB, en kost 1500 dollar. Deze zwaar uitgevoerde consumenten-Mac is voorzien van nog wat accessoires en alleen verkrijgbaar in een zwarte tint, in Apple-taal ‘graphite’ geheten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Apple: uitgestelde iMac heeft G5-processor

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs