Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bedrijfsleven valt Europese e-handelswet aan

12 september 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Europese bedrijfsleven trekt ten strijde tegen een Europees wetsontwerp dat het voor de klanten van e-handelaars mogelijk moet maken de leverancier aan te klagen in hun eigen land, en niet alleen in het vestigingsland van de leverancier.

De bedrijven stellen dat het voor een leverancier onmogelijk is, of ten minste enorm kostbaar, om zich in verschillende landen met uiteenlopende wetten juridisch te verweren tegen ontevreden klanten.
Een dergelijke Europese richtlijn zal volgens de Europese werkgeversorganisatie Unice de groei van Europese e-handel ernstig belemmeren. En dat terwijl hier juist sprake is van een ‘booming business’. Sommige schattingen gaan uit van een e-handelsmarkt die in 2003 meer dan een biljoen dollar waard is.
Behalve veel verzet van Europese bedrijven, dreigt door het wetsontwerp een handelsconflict met de Verenigde Staten. In Amerikaanse ogen druist de ontwerprichtlijn in tegen alle principes van een vrije markt.
Parallel aan het internationale verzet tegen de Europese richtlijn heeft een groep van industriële zwaargewichten plannen ontvouwd voor internationale richtlijnen voor Internet- en e-handel. Het initiatief, waar onder andere America Online, Daimler Chrysler, IBM, Time Warner en Toshiba bij zijn betrokken, richt zich op regels voor zaken als beveiliging, privacy, klantenbescherming, belastingheffing en aansprakelijkheid. Uiteindelijk zouden voor Internet aparte, algemeen geaccepteerde wetten en regels moeten gaan gelden, zo is de visie van de initiatiefnemers.
Analisten hebben het initiatief met de nodige scepsis ontvangen. Zij verwachten dat overheden en internationale handelsorganisaties nog lang niet rijp zijn voor internationale Internet-wetgeving.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs