Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Wetsvoorstel tegen domein-kraken goedgekeurd

29 juli 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De juridische commissie van de Amerikaanse Senaat heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat ‘cybersquatting’, het ‘kraken’ van Internet-domeinnamen, moet tegengaan. ‘Domein-kraken’ is het claimen van een Internet-domeinnaam die waarschijnlijk voor een ander veel waard is, om die vervolgens met veel winst te verkopen.

Domein-krakers reserveren domeinnamen (en betalen daar het relatief lage standaardbedrag voor) van bekende bedrijven of handelsmerken, met de bedoeling de betrokken bedrijven later fors te laten bloeden voor het recht op die Internet-naam. Het wetsvoorstel dat deze praktijken moet verbieden, gaat nu door naar de volledige Senaat voor ratificatie.
Indien het voorstel tot wet verheven wordt, stelt dit eigenaren van handelsmerken en auteursrechtelijk beschermde namen in staat een schadevergoeding te krijgen als een kaper beslag heeft gelegd op een domeinnaam die juridisch gezien aan voornoemde eigenaren behoort. Daarnaast kunnen die bedrijven ook eisen dat een domeinnaam die inbreuk maakt op hun naamsrechten wordt afgesloten, verboden of overgeheveld naar hun eigendom.
Dat laatste aspect van dit wetsvoorstel doet echter nogal wat stof opwaaien. Critici menen dat grote bedrijven hierdoor teveel macht krijgen ten opzichte van kleinere organisaties. Hierbij valt te denken aan namen die toevallig hetzelfde zijn of op elkaar lijken. Ook het recht van vrije meningsuiting is bij deze kwestie betrokken wanneer gekeken wordt naar parodiërende of kritische sites. Deze maken vaak gebruik van een naam die verwijst naar het onderwerp van de parodie dan wel de kritiek.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs