Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Compaq benoemt interne onbekende tot ceo

22 juli 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Compaq heeft zijn eigen operationeel directeur Michael Capellas benoemd tot nieuwe president en ceo (chief executive officer). Deze relatief onbekende man begint zijn leiderschap door de PC-fabrikant meer te richten op directe verkoop.

Daarmee wil Compaq zijn leidende marktpositie verdedigen, aldus de kersverse president. "De directe verkoop maakt nu 15 procent uit van onze totale PC-verkoop. Dat moet eind dit jaar op 25 procent liggen, en verder stijgen naar 40 procent."
De 44-jarige Capellas was de afgelopen zeven weken vervangend operationeel directeur (coo) bij het bedrijf. Daarvoor vervulde hij onder meer de functie van informatie-directeur (cio). Tot augustus vorig jaar werkte hij voor Oracle.
Zijn benoeming tot president volgt op een leiderloze periode van drie maanden voor Compaq. De directieraad had topman Eckhard Pfeiffer in april de laan uitgestuurd wegens tegenvallende financiële resultaten.
Directielid – en volgens velen de man achter de schermen bij Compaq – Benjamin Rosen hecht in ieder geval officieel zijn goedkeuring aan de benoeming van Capellas. "Met deze benoeming heeft Compaq nu alles wat nodig is om vooraan te staan bij de versnelde revolutie van de IT-industrie", aldus de topman. "Capellas zal het bedrijf door de volgende en grootste groeifase leiden."
Het blijft echter de vraag of de nieuwe Compaq-president dit voor elkaar kan krijgen. De firma zelf omschrijft Capellas als ‘supply chain’- en IT-expert, die als operationeel directeur al verantwoordelijk was voor de ‘versnelling’ van de organisatie. De nieuwe leider heeft zichzelf een deadline gesteld; hij wil voor 15 augustus een strategie onthullen voor een herstructurering waarbij ook kritisch gekeken wordt naar de productlijnen. Hij ontkent echter de noodzaak van een volledige revisie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Europa wil minder Amerikaanse tech, maar blijft afhankelijk

    Cloud & Infrastructure

    Explosie in Israëlische fabriek en zwakke pc-markt teisteren Intel

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs