Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ovum onderzoekt applicatie-integratie

06 juni 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Middleware en technologieën als XML worden veel gebruikt op het gebied van applicatie-integratie. Dat is niet voldoende, stelt onderzoeksorganisatie Ovum in het rapport Enterprise application integration: Making the right connections.

"Software voor het integreren van bedrijfsapplicaties vereist meer dan alleen middleware." Middleware biedt alleen oplossingen voor integratie op gegevensniveau.
Het rapport maant de leveranciers tot realiteitszin bij het positioneren van hun integratie-producten als panacee voor alle problemen. "Hoewel succesvolle integratieprojecten bedrijven miljoenen dollars kunnen besparen, vergt zo’n project tevens gedegen samenwerkingsverbanden, goed geplande systeemintegratie en ingebouwde ontwikkelgereedschappen. Integratiesoftware, in het Amerikaans eai (enterprise application integration), alleen levert geen kant-en-klare oplossing", meldt de samenvatting van de onderzoeksresultaten.
Ovum voorspelt dat de markt voor producten en diensten op het gebied van integratie van bedrijfsapplicaties groeit van 1 procent van de totale markt voor integratiesoftware en -diensten naar 28 procent in 2004. "Eai-oplossingen vertegenwoordigen een groot deel van de IT-investeringen van bedrijven. Zowel IT-infrastructuren als de behoefte aan integratiesoftware worden volwassener. Het integreren van legaat-systemen met nieuwe applicaties houdt meer in dan het simpelweg aan elkaar klikken van componenten. Elk integratieproject kent zijn eigen productspecificaties."
Hoewel eai-producten ontwikkelaars ondersteunen in integratieprojecten, blijft systeemontwikkeling noodzakelijk. De diverse eai-producten hebben hun eigen sterkte en zwakke punten voor verschillende typen integratieprojecten. De onderzoekers onderscheiden vier integratieniveaus: gegevens; objecten; interne processen; en processen tussen bedrijven (supply chains).
Nu leveranciers als Active, Crossworlds, Neon, IBM en Forté hun best doen om als eerste producten te lanceren, benadrukt Ovum het belang van complete oplossingen. Deze moeten ook diensten voor het beheer van runtime-omgevingen bevatten, om betrouwbare, beschikbare, schaalbare en veilige implementaties te krijgen. Klanten moeten verder inzien dat ze bij applicatie-integratie vaardigheden nodig hebben die ze voordien niet in huis hadden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Vissen, hengel
    Innovatie & Transformatie

    Alle 13 goed!

    ai logistiek warehousing
    Data & AI

    Kort: Productiever en méér personeel dankzij ai, Prosus haalt investeerder maar Amsterdam (en meer)

    Overheid

    TU Delft en Argaleo ontwikkelen evacuatietool voor Zeeland

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs