Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Linux ongeschikt voor onderwijs

07 april 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Linux is niet geschikt als IT-platform voor het onderwijs. Dit is de mening van een aantal deskundigen. Zij reageren op de suggestie van Tweede Kamerlid Ursie Lambrechts (D66). Zij pleitte in het parlement voor de mogelijkheden van het open en goedkope besturingssysteem.

Tijdens het debat over de IT-plannen van Onderwijsminister Loek Hermans opende Lambrechts de discussie over het gebruik van Linux, naar aanleiding van de passiviteit van de minister wat betreft software-ontwikkeling voor het onderwijs. Hermans stelt de ontwikkeling van Kennisnet, het gesloten netwerk voor het onderwijs, centraal. Daardoor dreigt de aanschaf van computers en software in het gedrang te komen.
Onvoldoende aandacht voor software-ontwikkeling betekent volgens Lambrechts een impliciete keuze voor Windows als platform voor het onderwijs. Ze meent dat Windows door de vele opwaarderingen duur en moeilijk beheerbaar is. Niet alle opwaarderingen zijn echter noodzakelijk en de essentieelste zijn gratis.
Ook Linux kent, net zoals de meeste software, veel opwaarderingen. Bovendien moet de niet-technische gebruiker die zelf maar bijeen zien te puzzelen, afhankelijk van computer en componenten. Grafische gebruikersinterfaces voor Linux vereenvoudigen het gebruik weliswaar, maar de installatie daarvan is ook geen sinecure. Nico Verspaget, bij Dell verantwoordelijk voor de onderwijsmarkt, over Linux als platform voor het onderwijs: "De exploitatiekosten zijn hoog. De scholen moeten namelijk wel de kennis in huis halen."
Lambrechts laat zich momenteel door deskundigen inlichten. Ze wil de discussie voortzetten als minister Hermans in mei de details van zijn plannen bekend maakt. Dat er behoefte bestaat aan deze discussie staat voor de parlementariër buiten kijf, want ze ontving inmiddels een ongeëvenaard aantal reacties op haar suggesties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs