Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Jobs en Dijkstra winnen verkiezingen

14 december 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Steve Jobs en Edsger Dijkstra zijn de winnaars van Computable’s verkiezingen van de IT-persoonlijkheid van het millennium. De topman van Apple won de internationale verkiezingen, professor Dijkstra sleepte de nationale uitverkiezing in de wacht.

Jobs heeft de verkiezingen gewonnen, maar nummer twee Gates is ongetwijfeld de meest genoemde en omstreden persoonlijkheid. Veel lezers kozen Jobs en Torvalds als een soort proteststem tegen Bill Gates. "Bill Gates verdient een vermelding maar zeker niet ten positieve. Hij wierp de computertechnologie rond 1990 terug naar het niveau van de vroege jaren vijftig en zadelde een deel van de wereld op met een schier onoplosbaar legacy probleem", aldus Jeroen Scheerder uit Utrecht.
Ondanks deze kritische berichten eindigde Gates op de tweede plaats. "Of je hem nu haat of adoreert, hij heeft een geweldige invloed gehad op de IT", concludeert Gates-stemmer Gert van Hasset dan ook terecht.
We doen Jobs tekort als we zijn uitverkiezing louter toeschrijven aan antipathie van veel lezers jegens Gates. "Jobs begreep als eerste de eindgebruiker en stemt al zijn zaken hierop af", beargumenteert Stephan Aarts. "Jobs heeft als een van de eersten ingezien dat de PC het leven van mensen gemakkelijk moet maken in plaats van ingewikkelder", schrijft E. Schulten uit Amsterdam.
De verkiezingen om de internationale persoonlijkheid bleef tot de laatste week spannend. De nationale strijd is nimmer een echte wedstrijd geweest. Professor Dijkstra stond vanaf de eerste week aan de leiding en breidde zijn voorsprong snel uit. "Hij is de vader van gestructureerd programmeren en zijn fameuze werkGoto considered harmful is een klassieker", motiveert Bob Vandenbosch. Overigens is hetGoto-statement niet van Dijkstra afkomstig, zie hiervoor de reactie van de winnaar elders op deze pagina.
De gebroeders Baan, die door vele kiezers samen werden genoemd, eindigen op een eervolle tweede plaats. Hun lef en het internationale aanzien dat zij Baan gaven, waren voor velen reden om op de broers te stemmen. Eckart Wintzen eindigde als derde.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs