Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Opta wil brede discussie Internet-toegang

11 november 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Nederlandse telecom-waakhond Opta heeft vandaag een nota uitgebracht waarin het oproept tot een nationale discussie over toegang tot Internet. Telecombedrijven, Internet-leveranciers, consumentenorganisaties en andere betrokkenen mogen meepraten over de problemen rondom Internet-toegang.

In het online na te lezen document (http://www.opta.nl) legt de Opta verbanden tussen de toename aan Internet-gebruik, de schaarste aan bandbreedte op het landelijke netwerk van KPN, de betalingen van telecommaatschappijen en Internet-leveranciers, het tarief voor eindgebruikers en mogelijke verstoringen van de concurrentieverhoudingen.
De Opta meldt de groei van het Internet-gebruik toe te juichen en zeer enthousiast te zijn over gratis Internet-toegang als nieuwe keuzemogelijkheid voor consumenten. Toch zitten er haken en ogen aan de stormachtige ontwikkeling van het wereldwijde netwerk en de toegangsmogelijkheden.
Zo is er de voortdurende schaarste aan tussenverbindingen van het KPN-netwerk naar de infrastructuur van concurrerende telecombedrijven. De Opta ergert zich al geruime tijd aan die verstoring van de concurrentieverhoudingen. De organisatie stelt nu voor het Internet-verkeer te scheiden van het traditionele telefonie-verkeer op het KPN-net.
De voormalige monopolist is al bezig met de aanleg van een aparte infrastructuur, genaamd Snelnet, met dat doel. Het lijkt er echter op dat KPN daarbij eigen Internet-leveranciers, waaronder Planet Internet en Xs4all, voorrang verleent.
Daarnaast wil de Opta een verandering in de tarieven voor Internet-toegang. Op dit moment betaalt de eindgebruiker een vast bedrag per minuut aan telefoontikken of de verbinding met Internet nu snel is of niet. De KPN moet echter wel verschillende tarieven betalen voor het afleveren van een telefoonverbinding naar zijn concurrenten. De eindgebruiker ontvangt namelijk zijn nota van KPN.
De Opta wil een differentiatie bewerkstelligen die dat verschil tussen telecombedrijven doorberekent naar de consument. De telecom-waakhond organiseert op 14 december een bijeenkomst voor zijn discussie over Internet-toegang.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Eset, Microsoft en Palo Alto Networks stra­te­gi­sche cy­ber­part­ners van Navo

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs