Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Opta wil brede discussie Internet-toegang

11 november 1999 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

De Nederlandse telecom-waakhond Opta heeft vandaag een nota uitgebracht waarin het oproept tot een nationale discussie over toegang tot Internet. Telecombedrijven, Internet-leveranciers, consumentenorganisaties en andere betrokkenen mogen meepraten over de problemen rondom Internet-toegang.

In het online na te lezen document (http://www.opta.nl) legt de Opta verbanden tussen de toename aan Internet-gebruik, de schaarste aan bandbreedte op het landelijke netwerk van KPN, de betalingen van telecommaatschappijen en Internet-leveranciers, het tarief voor eindgebruikers en mogelijke verstoringen van de concurrentieverhoudingen.
De Opta meldt de groei van het Internet-gebruik toe te juichen en zeer enthousiast te zijn over gratis Internet-toegang als nieuwe keuzemogelijkheid voor consumenten. Toch zitten er haken en ogen aan de stormachtige ontwikkeling van het wereldwijde netwerk en de toegangsmogelijkheden.
Zo is er de voortdurende schaarste aan tussenverbindingen van het KPN-netwerk naar de infrastructuur van concurrerende telecombedrijven. De Opta ergert zich al geruime tijd aan die verstoring van de concurrentieverhoudingen. De organisatie stelt nu voor het Internet-verkeer te scheiden van het traditionele telefonie-verkeer op het KPN-net.
De voormalige monopolist is al bezig met de aanleg van een aparte infrastructuur, genaamd Snelnet, met dat doel. Het lijkt er echter op dat KPN daarbij eigen Internet-leveranciers, waaronder Planet Internet en Xs4all, voorrang verleent.
Daarnaast wil de Opta een verandering in de tarieven voor Internet-toegang. Op dit moment betaalt de eindgebruiker een vast bedrag per minuut aan telefoontikken of de verbinding met Internet nu snel is of niet. De KPN moet echter wel verschillende tarieven betalen voor het afleveren van een telefoonverbinding naar zijn concurrenten. De eindgebruiker ontvangt namelijk zijn nota van KPN.
De Opta wil een differentiatie bewerkstelligen die dat verschil tussen telecombedrijven doorberekent naar de consument. De telecom-waakhond organiseert op 14 december een bijeenkomst voor zijn discussie over Internet-toegang.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Route 6 Cybersec Digitaal soeverein worden?
    Security & Risk

    Hoe zorg je voor digitale soevereiniteit?

    Sarah el Boujdani (D66)
    NIS2

    Helft NIS2-organisaties mist deadline: D66 uit zorgen

    IT Strategy & Governance

    Omstreden EU-datawet van kracht voor ict-sector

    IT Strategy & Governance

    Kernplatforms als rem op innovatie: waarom cio’s opnieuw moeten kiezen

    De Overstap algemeen
    Sourcing & Vendor Management

    De Overstap 9: Nextcloud op het strand

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs