Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Opta wil brede discussie Internet-toegang

11 november 1999 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De Nederlandse telecom-waakhond Opta heeft vandaag een nota uitgebracht waarin het oproept tot een nationale discussie over toegang tot Internet. Telecombedrijven, Internet-leveranciers, consumentenorganisaties en andere betrokkenen mogen meepraten over de problemen rondom Internet-toegang.

In het online na te lezen document (http://www.opta.nl) legt de Opta verbanden tussen de toename aan Internet-gebruik, de schaarste aan bandbreedte op het landelijke netwerk van KPN, de betalingen van telecommaatschappijen en Internet-leveranciers, het tarief voor eindgebruikers en mogelijke verstoringen van de concurrentieverhoudingen.
De Opta meldt de groei van het Internet-gebruik toe te juichen en zeer enthousiast te zijn over gratis Internet-toegang als nieuwe keuzemogelijkheid voor consumenten. Toch zitten er haken en ogen aan de stormachtige ontwikkeling van het wereldwijde netwerk en de toegangsmogelijkheden.
Zo is er de voortdurende schaarste aan tussenverbindingen van het KPN-netwerk naar de infrastructuur van concurrerende telecombedrijven. De Opta ergert zich al geruime tijd aan die verstoring van de concurrentieverhoudingen. De organisatie stelt nu voor het Internet-verkeer te scheiden van het traditionele telefonie-verkeer op het KPN-net.
De voormalige monopolist is al bezig met de aanleg van een aparte infrastructuur, genaamd Snelnet, met dat doel. Het lijkt er echter op dat KPN daarbij eigen Internet-leveranciers, waaronder Planet Internet en Xs4all, voorrang verleent.
Daarnaast wil de Opta een verandering in de tarieven voor Internet-toegang. Op dit moment betaalt de eindgebruiker een vast bedrag per minuut aan telefoontikken of de verbinding met Internet nu snel is of niet. De KPN moet echter wel verschillende tarieven betalen voor het afleveren van een telefoonverbinding naar zijn concurrenten. De eindgebruiker ontvangt namelijk zijn nota van KPN.
De Opta wil een differentiatie bewerkstelligen die dat verschil tussen telecombedrijven doorberekent naar de consument. De telecom-waakhond organiseert op 14 december een bijeenkomst voor zijn discussie over Internet-toegang.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    IT Strategy & Governance

    De agent doet precies wat hij mag

    IT Strategy & Governance

    KPN ziet omzet stijgen, zakelijke markt keert terug naar groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs