Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Origin verovert IT-beheer voor Lucent

11 oktober 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Lucent Technologies gaat een groot deel van zijn automatisering uitbesteden aan Origin. Daarnaast staat het netwerkbedrijf op het punt contracten te tekenen met één of twee andere IT-leveranciers. Doel is om de rol van IT naar een strategisch plan te tillen.

Lucent heeft besloten zijn operationele IT-activiteiten in Europa, het Midden-Oosten en Afrika de deur uit te doen, met uitzondering van het netwerkmanagement. Naar verwachting zullen alle infrastructurele zaken eind dit jaar zijn afgestoten, en het beheren van applicaties in februari 2000. De IT-aansturing blijft wel bij het netwerkconcern. Omdat er een beleid bestaat om met meerdere IT-leveranciers te werken, kan Origin niet alles overnemen. De dienstverlener zal uiteindelijk tussen de 50 en 70 procent van de automatisering van Lucent kunnen uitvoeren.
Lucent heeft inmiddels een vijfjarige overeenkomst met de IT-dochter van Philips ondertekend. Daarbij neemt Origin de helft van desktop-activiteiten over, alsmede het beheer van systemen voor backoffice, ketenmanagement, fabricage en ordermanagement, en het beheer van technische applicaties. Deze week maakt Lucent bekend welke partij de andere helft van de werkplekken mag beheren.
Daarnaast wil Lucent ook de rekencentrum-activiteiten in Hilversum en op buitenlandse locaties uitbesteden, waarvoor het in gesprek is met Origin en twee andere partijen. Ten slotte zoekt het netwerkconcern nog een kandidaat voor het beheren van de financiële en personeelssystemen en de crm-applicaties (customer relationship management).
Bij de ondernemingsraad van Lucent ligt een adviesaanvraag voor de herstructurering van de IT-afdeling. Daarin staat een schatting van 150 medewerkers die in Nederland zouden moeten overstappen naar Origin of één van de andere uitverkoren IT-leveranciers. Buiten Nederland zouden zo’n driehonderd mensen (240 in vaste dienst en zestig inhuurkrachten) van werkgever moeten veranderen. Volgens IT-manager Peter ’t Jong kan echter pas over concrete getallen worden gesproken wanneer Origin de uitbestedingsplannen heeft uitgewerkt. Theo Pols, consultant bij Origin, denkt dat er uiteindelijk meer buitenlandse dan Nederlandse Lucent-medewerkers naar zijn bedrijf zullen overkomen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs