Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

SER wil Europese regels voor e-handel

03 oktober 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Niet alleen consumenten, maar ook ondernemers zijn gebaat bij Europese regels voor elektronische handel. Zo’n regeling vergroot de economische mogelijkheden en de rechtszekerheid.

Dit concludeert de Sociaal Economische Raad (SER) in het rapportElektronische handel in de interne markt. De Commissie Consumentenaangelegenheden (CCA) adviseert hierin het kabinet over de juridische aspecten van elektronische handel.
Over het algemeen is de CCA positief over de voorstellen die de Europese Commissie (EC) eind vorig jaar lanceerde. Er moet een wettelijk kader komen voor e-handel in de interne markt, zowel voor handel tussen ondernemers onderling als voor op consumenten gerichte activiteiten. De EC probeert zich daarbij zo min mogelijk te bemoeien met de nationale wettelijke regels. Ze doet dit alleen als de werking van de interne markt gevaar loopt.
Het Europese voorstel richt zich dan ook alleen op specifieke aspecten, en niet op complete rechtsgebieden. De CCA is het eens met deze benadering. Ze mist echter een algemene strategie die rekening houdt met veranderende marketingmethoden, communicatie en positioneringen.
Sterk verdeeld is de CCA over het voorstel om op elektronische transacties het ‘land van herkomst’-principe toe te passen. De EC wil door consumenten gesloten contracten daarvan uitsluiten. De vertegenwoordigers van de ondernemersorganisaties vinden dat niet nodig. Zij willen dat de ondernemer zijn elektronische producten kan aanbieden volgens zijn eigen rechtssysteem. De consumentenleden van de CCA volgen de Europese lijn, die inhoudt dat consumenten te maken krijgen met het recht van het land waarin ze wonen. Veel consumenten hebben nog niet voldoende vertrouwen in het doen van aankopen langs elektronische weg. Als consumenten zich kunnen beroepen op het recht van hun eigen land, zal het vertrouwen toenemen.
De CCA pleit er verder voor dat bij elk elektronisch aanbod duidelijk wordt gemaakt welk recht van toepassing is. Ook moet de consument uitdrukkelijk instemmen met de keuze van het rechtsstelsel als hij verplichting aangaat.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Bij voorkeur Europees

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs