Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Aandeelhouders dagen Origin voor rechter

04 augustus 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Aandeelhouders van Origin hebben het bedrijf voor de rechter gesleept omdat ze over bedrijfsinformatie willen beschikken om tot waardebepaling van hun stukken te komen.

Philips bezit 98 procent van de aandelen en streeft naar een belang van 100 procent. Het heeft daar 135 gulden per aandeel voor over. Dat is weinig, aldus Pieter Lakeman van de Stichting Onderzoek Bedrijfsinformatie (Sobi), de belangenbehartiger van de certificaathouders van het minderheidsbelang.
Het juridische conflict, dat afgelopen week via een kort geding voor de rechtbank van ’s Hertogenbosch diende, gaat echter niet over de prijs maar over de waardebepaling. Het steekt de aandeelhouders dat zij daarbij een informatie-achterstand hebben tegenover Philips. De vraag is of de certificaathouders voldoende informatie hebben om te kunnen vaststellen of 135 gulden genoeg is. De uitspraak is nog niet bekend. Origin erkent volgens Lakeman dat sprake is van een informatievoorsprong, maar ziet geen reden daar iets aan te doen.
Om inzicht te krijgen in Origins financiële situatie, eisen de certificaathouders nadere financiële informatie over dit jaar en volgend jaar. Het gaat daarbij volgens Lakeman over de winstvooruitzichten en de budgetten. Oorspronkelijk eisten de certificaathouders ook inzicht in de omzetverdeling tussen Philips-klanten en andere afnemers van Origins IT-diensten, maar die informatie houdt Origin niet bij.
Eind mei breidde Philips zijn belang in Origin al uit van 88 naar 98 procent. Het concern kocht via een call-optie voor ongeveer 270 gulden alle Origin-aandelen op van Beagle Investments, een financieel consortium bestaande uit Rabobank International, ABN Amro Participaties en NPM Capital.
Philips deed zijn laatste bod van 135 gulden per aandeel op een soort interne markt, die twee keer per jaar bij Origin wordt georganiseerd. Aandeelhouders kunnen daarbij onderling hun stukken verhandelen. Zij willen zeker weten dat Philips met deze prijs niet voor een dubbeltje op de eerste rang gaat zitten. Waarom Philips 100 procent van de aandelen wil hebben, is overigens onduidelijk. De toekomst van Origin, en de rol die de moedermaatschappij hierin zou spelen, is al jaren onderwerp van speculaties. Vorige week gaf bestuurslid Peter Overakker nog aan dat Origin zich kan verenigen met zijn positie onder de Philips-paraplu.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    TU Delft en Argaleo ontwikkelen evacuatietool voor Zeeland

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs