Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Baan krabbelt overeind na rampjaar 1998

27 juli 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Erp-leverancier Baan Company maakt over het tweede kwartaal bevredigende resultaten bekend, ondanks het feit dat het bedrijf een verlies moet noteren van 9,194 miljoen dollar, bijna negentien miljoen gulden.

Vorig jaar wisten de Veluwse softwarebouwers nog ruim zeventien miljoen dollar te verdienen. Ook de kwartaalomzet ten opzichte van vorig jaar daalde, met 25 procent van 230 miljoen naar 172,8 miljoen dollar (bijna 360 miljoen gulden).
Financieel topman Mooney laat zich voorzichtig positief uit over de toekomst: "De verbeteringen in de omzetpijplijn en onze recente agressieve marketinginvesteringen maken ons voorzichtig optimistisch dat de omzet uit licenties zal groeien in de tweede helft van 1999." Het afgelopen kwartaal daalde de omzet uit licenties echter nog fors, van 131 miljoen dollar vorig jaar naar 54 miljoen (112 miljoen gulden) nu. In dienstverlening en onderhoud zit echter een stijgende lijn. Waar het bedrijf vorig jaar nog maar voor 98 miljoen dollar aan diensten verkocht, schrijft Baan dit kwartaal ruim 118 miljoen dollar (245 miljoen gulden) in de boeken, een stijging van 20 procent.
Met de huidige cijfers neemt Baan voorzichtig afscheid van het rampjaar 1998, toen het een forse reorganisatie startte en driehonderd miljoen dollar (620 miljoen gulden) verlies leed. Analisten menen dat Baan de reorganisatie voortvarend heeft aangepakt. "Op kostenniveau heeft Baan behoorlijk opzienbarende prestaties geleverd, door de kosten in het eerste kwartaal met 20 procent te verlagen", zei analist C. Bos van ING Barings gisteren in hetReformatorisch Dagblad.
Marktkenners noemen het positief dat Baan zijn kostenontwikkeling in de hand lijkt te hebben. Zij verwachten dan ook dat het bedrijf zelfstandig kan overleven en kan profiteren van de hausse in de erp-markt die na de eeuwwisseling verwacht wordt, als bedrijven weer grote investeringen aandurven.
Een dag voordat de kwartaalcijfers werden gepresenteerd, maakte Baan bekend met een consortium van banken een kredietfaciliteit van 75 miljoen dollar (155 miljoen gulden) te hebben afgesloten. Hoewel het bedrijf daar nog geen gulden van heeft aangesproken, wil het met het krediet zijn toekomstige groei financieren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Patch Management

    Cybercriminelen bestoken PHP-servers na publicatie noodpatch

    Cloud & Infrastructure

    Waarom het Nederlandse bedrijfsleven cloudinfrastructuur met soevereiniteit nodig heeft

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 7 miljoen voor ot-beveiliger Indurex, 10 miljoen voor Photon Bridge (en meer)

    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale autonomie: wat is het verschil?

    Data & AI

    GTIA lanceert alliantie voor veilige inzet van ai door msp’s

    IT Strategy & Governance

    Kritiek PHP-lek zet miljoenen websites onder druk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs