Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Novell legt plannen voor Netware uit

05 juni 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Novell-topmannen Alan Mark en Doc Hodges lichten de toekomstplannen voor netwerkbesturingssysteem Netware toe. Novell wil de toekomstige versie 7 baseren op de eigen Netware- en de Linux-kernel.

"Mensen kopen Netware voor de diensten die het biedt", stelt technologiestrateeg en systeemontwerper Mark. "En die diensten laten we draaien op andere kernels, waarbij Linux de eerste is." Bedrijfstechnoloog Hodges trekt de vergelijking met Novells directory-diensten (eDirectory, voorheen NDS), die al langere tijd op meerdere besturingssystemen draaien.
 
De twee technologen kunnen nog niet zeggen welke andere kernels Novell in de planning heeft. "Netware 7 is nu in ontwikkeling, dus veel is nog onduidelijk. Daar komt de komende maanden wel duidelijkheid in", aldus Hodges. Hij verwijst ook naar het veelzeggende feit dat de Europese gebruikersbijeenkomst Brainshare is verplaatst van mei naar september. De eerste bèta van Netware 7 moet ergens deze zomer uitkomen. "Die datum klopt exact", grapt Hodges.
 
Sommige diensten en functionaliteiten van Netware zijn naar voren gehaald in de planning. "Enkele zijn zelfs nu al in Netware 6.5 opgenomen. Andere, zoals zelfgenezing en -installatie, komen in versie 7", aldus Mark. Dat omvat automatische toewijzing en verversing van ip-adressen. "Als bijvoorbeeld het ip-adres van de server verandert, wijzigt Netware dat ook voor de daarop draaiende netwerkdiensten. Dat zou je anders allemaal handmatig moeten vernieuwen."
 
Daarnaast richt Novell zich op het virtuele kantoor, bijvoorbeeld werkgroepen binnen organisaties. Hodges licht toe: "Mensen gebruiken nu e-mail om samen te werken; ze verzenden bestanden naar elkaar en naar zichzelf om op een andere lokatie verder te kunnen werken. Daar is mail helemaal niet voor bedoeld. Wij leveren hulpmiddelen die echt ontwikkeld zijn voor samenwerken. Dat draait allemaal op een Java-server en is dus te gebruiken en te beheren middels een gewone webbrowser."

Meer over

LinuxNovell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Novell ziet Suse Linux-cto opstappen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Novell belooft Netware-ondersteuning tot 2015

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs