Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Scansoft koopt concurrent Speechworks

24 april 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Klaar De Groote, Data News
Klaar De Groote, Data News

Het taaltechnologiebedrijf Scansoft neemt zijn concurrent Speechworks over voor 120 miljoen euro. Scansoft kocht in 2001 de kerntechnologie van het failliete Lernout & Hauspie.

De twee bedrijven, allebei met hoofdkwartier in Massachusetts, kondigen hun overeenkomst aan als een fusie, maar eigenlijk neemt Scansoft alle aandelen van Speechworks over. De aandeelhouders van Speechworks krijgen in ruil ongeveer 32,6 miljoen gewone aandelen van Scansoft, omgerekend 0,860 aandelen voor elk Speechworks-aandeel.
 
De transactie, die op 1 augustus rond moet zijn, heeft een waarde van ongeveer 120 miljoen euro. Het gecombineerde bedrijf zal Scansoft heten, en huidig ceo van Scansoft Paul Ricci blijft bestuursvoorzitter en ceo. Na afronding van de transactie wordt Stuart Patterson, de ceo van Speechworks, President van Scansoft.
 
Door deze samensmelting ontstaat een wereldwijde organisatie met, volgens de taaltechnologiebedrijven in kwestie, ‘het breedste portfolio aan spraaktechnologie, -toepassingen en -diensten in de industrie’.
 
Voor de werknemers is de fusie wellicht minder goed nieuws, want de twee bedrijven verwachten een ‘kostensynergie’ (lees: besparing) van ongeveer 24,6 miljoen euro door ‘consolidatie van kantoren en gebouwen, de verlaging van marketing- en administratieve kosten en de reductie van het aantal werknemers in de belangrijke operationele functies van beide bedrijven’. Hoeveel werknemers moeten sneuvelen is nog niet bekend.
 
De nieuwe organisatie zal in meer dan zeventig landen aanwezig zijn en beschikt over ontwikkelingscentra in Australië, Canada, Duitsland, Hongarije, Japan, de Verenigde Staten en België. Die Belgische aanwezigheid vloeit voort uit de Lernout&Hauspie-geschiedenis. Eind 2001 nam Scansoft voor een spotprijs drie belangrijke L&H-onderdelen over: Realspeak Text-to-Speech, de Productlijn Dragon Naturally Speaking en technologie voor automatische spraakherkenning. Dat gebeurde via de nogal chaotisch verlopende, technologische veiling na het pijnlijke faillissement van L&H. Speechworks bood toen trouwens op dezelfde technologie, maar moest het afleggen tegen Scansoft.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs