Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Gartner: investeer niet in 802.11g

06 maart 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Marktonderzoeker Gartner adviseert bedrijven voorlopig niet te investeren in 802.11g-technologie voor draadloze netwerken. Het wachten is op certificering door de Wi-Fi Alliance, aldus Gartner.

Wie toch nu al aan 802.11g begint, kan problemen krijgen met de interoperabiliteit van 802.11g-toestellen onderling en met de voorgaande 802.11b-technologie. Beide standaarden zitten op een radiofrequentie van 2.4 GHz, maar de nieuwe 802.11g-hardware kan data veel sneller vervoeren dan de oudere 802.11b-hardware (54 megabit per seconde in plaats van 11 Mbps). Dat maakt de meest recente draadloze LAN-technologie natuurlijk veel interessanter voor bedrijfsnetwerken.
 
De definitieve versie van de nieuwe g-standaard moet echter nog worden goedgekeurd door het Institute for Electrical and Electronics Engineers (IEEE). Dat gebeurt dit jaar nog. Daarna pas zal de Wi-Fi Alliance de 802.11g-producten certificeren. De organisatie ontwikkelt daartoe een testprogramma waarmee de interoperabiliteit van de producten kan worden nagegaan.
 
Op basis van die criteria kunnen de mogelijkheden van elk product dan officieel worden vermeld. Op dit moment is dat dus nog niet het geval. Om deze reden kiest chipproducent Intel nu voor 802.11b en de snellere, maar niet-compatibele a-variant. Toch brengen andere hardware-producenten, waaronder Apple, nu al 802.11g-producten op de markt.
 
Tegen het vierde kwartaal van dit jaar zouden de eerste gecertificeerde 802.11g-producten te koop zijn. Onderzoeksbureau Gartner raadt bedrijven aan tot die tijd verder te werken met 802.11b-toestellen.

Meer over

CertificeringWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    2 reacties op “Gartner: investeer niet in 802.11g”

    1. Jelle Loosman schreef:
      8 maart 2003 om 01:54

      Wat een onzin! Ondergetekende opereert met een draadloos netwerk over een afstand van bijna 5 kilomter met 7 gebruikers. Wij gebruiken apparatuur van Linksys, die zelf ook deze maand in Nederland met de g-standaard komt en dit is volledig backwards compatible met de 11Mb versie. Waarom zouden we moeten wachten op certificatie? De apparatuur is legaal en compatible, en een aantal fabrikanten hebben al jarenlange ervaring met dit soort produkten. En in deze sector zullen toch de fabrikanten de toon moeten zetten! Verder kan ik nog mededelen uit persoonlijke ervaring dat je een aantal merken 802.11b toestellen met een simpele ingreep al kunt upgraden naar 22MB of 44MB. Waarom zou de standaard een probleem vormen? Bovengenoemde gemodificeerde toestellen passen ook naadloos in een netwerk met toestellen met verschillende snelheden! Of is merk X toevallig pas tegen het vierde kwartaal klaar met zijn produktie?

      Login om te reageren
    2. Michael HIjdra schreef:
      21 maart 2003 om 08:29

      Sinds laatste meeting WiFi Alliance zijn de draaiboeken voor interoperbility testing klaar.
      De standard IEEE 802.11g wordt afgesloten eind June 2003 hierna kan WiFi de bestaande producten gaan testen en certificeren. (Verwachting eerste WiFi producten naar de markt July/Augustus 2003)
      Naast mij wordt dit ook bevestigd door Garnter:
      GARTNER: INVESTEER NIET IN 802.11G
      Marktonderzoeker Gartner adviseert bedrijven voorlopig niet te investeren in 802.11g-technologie voor draadloze netwerken. Het wachten is op certificering door de Wi-Fi Alliance, aldus Gartner.
      Grtz, Michael Hijdra
      Proxim Europe

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Nextens

    Nextens Tex
    Pijl naar rechts icoon

    Linguineo

    Taalheld
    Pijl naar rechts icoon

    Meander Medisch Centrum

    Da Vinci 5 bij Meander: van systeem voor robotgeassisteerde operaties naar datagedreven 'kennispartner'
    Pijl naar rechts icoon

    Key2XS B.V.

    Key2XS. AI-Driven Key Management for Critical Infrastructure
    Pijl naar rechts icoon

    MIRhosting b.v.

    MIRhosting: datasoevereiniteit met 400G ZR+ inter-DC-connectiviteit
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai in ziekenhuis: hoge verwachtingen, beperkte realisatie

    Carrière

    Reorganisatie ASML resulteert in vertrouwenscrisis

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    Cloud & Infrastructuur

    Zuidas-Russen (Nebius) sluiten deals van 46 miljard met Meta en Microsoft

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Epe meldt cy­berin­braak, Twente krijgt fotonica-fabriek (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet investeert 142 miljoen in versnelling Nederlandse 6G‑technologie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs