Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Telindus wil weer op overnamepad gaan

03 augustus 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable/Data News
Redactie Computable/Data News

Netwerk systeemintegrator Telindus is van plan om dit jaar nog één of meerdere ict-bedrijven over te nemen. Nu er weer winst wordt gemaakt, kan men de oorlogskas opnieuw aanspreken.

Het Telindus topduo Jan Steyaert en Eric Van Zele heeft woord gehouden. Het bedrijf kan na pijnlijke reorganisatiejaren opnieuw winst noteren: tijdens de eerste jaarhelft goed voor 4,4 miljoen euro. Vorig jaar moest het in totaal nog 22 miljoen euro verlies incasseren. De omzet tijdens de eerste zes maanden van 2003 bedroeg 277,6 miljoen euro, nog een lichte stijging van 2 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
 
De eerste jaarhelft is volgens Van Zele echter traditioneel slechter dan het tweede semester. Hij verwacht dat Telindus dit jaar rond de 600 miljoen euro zal boeken. In 2002 was dat nog 566 miljoen euro. Van Zele staart zicht echter niet blind op omzet. "Het mag ook 550 of 570 zijn, zolang we maar gezond zijn."
 
Producten van derden (vooral Cisco) staan nog steeds voor 62 procent van de groepsomzet, maar het is de bedoeling dat netwerkdiensten opgekrikt worden tot 50 procent van de inkomsten, zoals dat in België het geval is. Een aantal landen, zoals Duitsland, Zwitserland en Italië kampt nog steeds met een negatief resultaat en moet verder fors bijgestuurd worden. In elk geval is er opnieuw ruimte voor overnames.
 
Opvallend is dat ceo Jan Steyaert vertelde dat ook het dossier Real Software op tafel lag, "maar dat het er opnieuw afgevallen is". Hij denkt "op korte termijn", voor eind dit jaar één of meer overnames rond te hebben. In elk geval wil Telindus straks ook de mkb-markt aanpakken, hoewel het daarvoor zijn organisatie moet aanpassen en een éénduidig dienstenpakket moet uitwerken.
 
Het dossier van De Vlaamse Gemeenschap, waarvoor Telindus samen met EDS vanaf februari 2004 de it-diensten gaat verzorgen, wordt als strategisch beschouwd omdat de systeemintegrator daardoor expertise kan verwerven op het vlak van uitbestedingscontracten. Zo goed als zeker wordt een deel van de 220 betrokken werknemers van Siemens Business Services (de huidige dienstverlener) overgenomen. Het contract van bijna 500 miljoen euro, zal de Leuvense systeemintegrator verspreid over vijf jaar, bijna 75 miljoen euro opleveren.
 
Steyaert benadrukt dat Telindus zijn 4,7 procent participatie in gsm-aanbieder Mobistar niet zal verkopen. Die deelname vertegenwoordigt op dit moment een waarde van 105 miljoen euro.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs