Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

KPN neemt meerderheidsbelang in Hubhop

05 mei 2003 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

KPN heeft maandag voor 1,5 miljoen euro een controlerend belang genomen in de Nederlandse aanbieder van wifi-hotspots Hubhop. Ook in Duitsland wil het telecombedrijf met wlan aan de slag.

Hubhop exploiteert momenteel 35 hotspots in Nederland. Het is de bedoeling dat het bedrijf als zelfstandig onderdeel binnen KPN enkele honderden hotspots door heel Nederland gaat exploiteren. Oprichter Boris Veldhuijzen van Zanten zegt dat Hubhop de 1,5 miljoen euro voor een belangrijk deel in de aanleg van nieuwe hotspots steekt. "Eén hotspot kost duizend tot 1500 euro, dus je kunt zelf uitrekenen hoeveel er komen."
 
Een KPN-woordvoerder zegt dat er geen landelijk dekkend wlan-netwerk komt. Wel streeft het concern naar samenwerking tussen de hotspots en de gprs- en umts-diensten die het in Nederland aanbiedt. Het is nog niet duidelijk of Hubhop bij het vaste of het mobiele netwerk van KPN wordt ingedeeld. De merknaam blijft bestaan.
 
Tegelijkertijd kondigt KPN aan dat zijn mobiele telefoniedochter E-Plus samen met Netcheckin Duitse hotspots gaat verwerven en exploiteren. Dat zijn er op dit moment niet meer dan een dikke tien, maar ook in deze markt wil KPN naar honderden hotspots toe. In Duitsland hebben de grootste mobiele telefoniebedrijven allemaal aangekondigd eigen hotspot-netwerken uit de grond te zullen stampen.
 
Een saillant detail is dat Hubhop, naast het aanbieden van draadloze toegang tot internet op openbare plekken, particulieren ook de mogelijkheid biedt om elkaars adsl-breedbandverbinding te gebruiken als ze met de laptop buiten de deur willen surfen. De gangbare contracten voor adsl-verbindingen staan dit delen van de lijn niet toe. Volgens Veldhuijzen van Zanten is er bij de overname geen discussie over deze activiteit geweest en gaat het bedrijf er gewoon mee door. Een KPN-woordvoerder zegt dat het bedrijf ‘geen dingen gaat entameren die in strijd zijn met andere diensten’.
 
KPN is niet het eerste telecombedrijf dat wifi-hotspots via een overname inlijft. Het Zwitserse Swisscom kaapte in april al de Nederlandse aanbieder van wifi-hotspots Aervik uit de markt. Voor dit bedrijf met tien hotspots operationeel en contracten voor 45 nieuwe, werd minder dan één miljoen euro betaald. Swisscom Eurospot, de dochter die de Europese hotspots uitbaat, heeft nu in heel Europa vijfhonderd hotspots in de lucht, waarvan ruim zeventig in Nederland.

Meer over

Wifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “KPN neemt meerderheidsbelang in Hubhop”

    1. HetePost is Heet Pissig schreef:
      7 mei 2003 om 22:12

      Dat voorspelt niet veel goeds Boris Veldhuizen van Zanten, ik ben één van jou WiFi Hot-Spots, en ik moet niet gaan betalen voor de onzin die KPN misschien jou aan de broek smeert via een mooi contractje, daar hebben wij War-Drivers geen zin in….
      –
      Hete Post

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Open source alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs