Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dreigend CAO-conflict Atos Origin

14 mei 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Bij Atos Origin dreigt een CAO-conflict. De bonden en de or praten het personeel bij op drukbezochte bijeenkomsten.

De onderhandelingen over een nieuwe CAO per 1 mei 2003 zijn opgeschort. Kern van het conflict is tweeledig, zegt Jan Paul Veenhuizen van FNV Bondgenoten. "Vakbonden en or willen ditmaal een echte CAO met loonafspraken. Bij de vorige CAO gold dat er jaarlijks met de directie werd gesproken over loonontwikkelingen, maar stelde zij daarna eenzijdig vast wat er ging gebeuren." De vakbondbestuurder wijst er verder op dat de directie morrelt aan de arbeidsvoorwaarden. "Die vindt zij te goed. Daar is onrust over ontstaan."
 
Henny Hendriks, directie personeelszaken bij Atos Origin, weerspreekt het idee van een solo-opererende directie. "In september voerden wij tot nu toe consciëntieus overleg over loonontwikkelingen. Wij zien geen reden deze seperate afspraak te veranderen." Volgens hem willen de sociale partners de nullijn die de directie aanhoudt, nu al ter discussie stellen. Verder benadrukt hij dat de directie geen wijzigingen wil aanbrengen in het huidige cafetariamodel voor de arbeidsvoorwaarden.
 
De bonden hebben samen met de or, die een volwaardige onderhandelingspartner is in plaats van waarnemer, vijf drukbezochte personeelsbijeenkomsten met opkomsten tussen de 50 en 200 man georganiseerd. Hendriks gaat ervan uit dat de sociale partners daarna weer bij elkaar aan tafel schuiven.
 
Veenhuizen waarschuwt dat moeizame CAO-onderhandelingen de huidige harmonisatie van de arbeidsvoorwaarden van de 2300 overgenomen KPN-automatiseerders in gevaar kan brengen. Atos-manager Hendriks voorspelt dat dit wel zal loslopen. "Het overleg met de bonden van KNP verloopt prima, ook al is er nog geen nieuwe Atos Origin-CAO. Ik verwacht echter niet dat straks de arbeidsvoorwaarden bij Atos Origin geheel anders zullen zijn. De harmonisatie kunnen we dan ook op een normale manier afronden."

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin geeft meer inzicht in beloningstructuur

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs