Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EC ontkent voorlopige veroordeling Intel

03 juni 2008 - 13:15ActueelCloud & InfrastructuurAMDEuropese CommissieIntel
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De Europese Commissie (EC) spreekt nieuwsberichten tegen dat het al een voorlopig oordeel heeft geveld over Intel. De antitrusttak van de EC doet al geruime tijd onderzoek naar de zakenpraktijken van de processorproducent.

De antitrustafdeling van de Europesse Commissie (EC) ontkent dat het al is gekomen tot een voorlopige veroordeling van Intel. Die chipproducent heeft de kritische aandacht van de EC in een formeel antitrustonderzoek. Vorige week doken er nieuwsberichten op dat de antitrusttak al een voorlopig, intern oordeel had over deze kwestie.

Enkele financiële media, waaronder The Financial Times Deutschland, meldden dit. De bronnen waren anonieme tipgevers in Brusselse kringen, ofwel binnen de EC. Het Duitse dagblad berichtte dat de Commissie met ingang van deze zomer concrete actie zou ondernemen tegen Intel. Dat zou onder meer een verbod op prijskortingen aan pc-fabrikanten omvatten.

Langlopend

De EC kijkt al ruim zes jaar met kritische blik naar Intel. Dit is met pieken en dalen geweest; zo is in 2002 de aandacht voor de chipmaker op een zeer laag pitje gezet. Twee jaar daarvoor had Intel al een schikking getroffen met de Amerikaanse FTC (Federal Trade Commission), die op het punt stond een formele antitrustzaak tegen Intel te beginnen. Rond diezelfde tijd is de Amerikaanse antitrustrechtszaak tegen Microsoft begonnen.

De EC-aandacht voor Intel was er echter nog wel en dat escaleerde in 2005 met plotse invallen bij diverse Europese kantoren van het bedrijf. Dit is vorig jaar uitgemond in een daadwerkelijke aanklacht en formeel antitrustonderzoek. Aanjager daarbij was Intel-concurrent AMD, die in 2005 een klacht indiende over oneerlijke kortingen van Intel aan pc-producenten.

Die kortingen zouden samengaan met afnameverboden voor AMD-chips. Eenzelfde beschuldiging is ook geuit in de Verenigde Staten, waar AMD ook een zaak heeft lopen. Intel ontkent dit en benadrukt dat zijn zakenpraktijken zeker legaal zijn. Ook andere landen onderzoeken de handel en wandel van de marktdominante processormaker.

Meer over

Processoren

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Inval bij Intel nieuwe stap in onderzoek EC

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EC valt binnen bij Intel, Media Markt en Dixons

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EC staat op punt Intel aan te klagen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EC breidt antitrustonderzoek naar Intel uit

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    NEC weigert AMD Intel-documenten te geven

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    “Invallen EC bij Intel kwamen als een verrassing”

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs