Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CEO haalt Simac toch niet van de beurs

22 mei 2009 - 12:37ActueelInnovatie & TransformatieSimac ICT
Diederik Toet
Diederik Toet

Algemeen directeur en aandeelhouder Eric van Schagen van ict-dienstverlener Simac ziet af van zijn bod op het Veldhovense bedrijf. De overige aandeelhouders vinden de voorgenomen biedprijs te laag en de topman wil geen hoger bod uitbrengen. In plaats daarvan gaat Van Schagen aandelen Simac die op de beurs worden aangeboden, uit de markt nemen. Dat meldt de website van Simac.

Half april 2009 bracht Van Schagen via beheermaatschappij Simal, de grootste aandeelhouder van Simac, een bod uit van 1,75 euro per aandeel, ofwel twaalf miljoen euro voor het gehele bedrijf. De directeur wilde met zijn bod de notering aan de Amsterdamse effectenbeurs beëindigen. Het bedrijf en Van Schagen vinden beide namelijk dat Simac niet is gebaat bij een beursnotering. Het zou te weinig toegevoegde waarde hebben en bovendien relatief veel geld kosten, aldus het bericht op de website.

Onwenselijk

Het bod was volgens de directeur 'een faire waardering van de huidige onderneming'. Een verhoging van de biedprijs zou onwenselijk zijn voor de schuldpositie van de combinatie Simac-Simal en is daarmee niet in het belang van het bedrijf, zijn medewerkers, klanten en leveranciers.

Eric van Schagen is op 1 januari 1994 mededirecteur geworden van Simac Techniek, het bedrijf dat zijn vader in 1971 in het leven riep. Sinds 1 november 2007 is Mark Dekker mededirecteur van de onderneming. De uitbreiding van de directie was onder meer nodig vanwege de groeiende activiteiten van Simac. Het bedrijf heeft 2008 afgesloten met een winst van 2,6 miljoen euro.

Voorkennis

Direct na bekendmaking van de bieding van Van Schagen, op 20 april 2009, werd de handel in aandelen Simac korte tijd stil gelegd, nadat de koers van het Veldhovense concern plotseling met twintig procent steeg. Kort daarna meldde de automatiseerder dat Van Schagen de resterende aandelen wil opkopen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    CEO Van Schagen wil Simac opkopen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Simac boekt 75 procent meer winst over 2010

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Omzet Simac stijgt in 2010 na dip van 2009

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Meer winst voor Simac bij dalende omzet

    groei cijfers vergrootglas grafiek
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Simac behoudt winst bij dalende omzet 2009

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zaltbommel kiest Simac voor nieuw ‘stekkers’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs