Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Centric heeft miljard euro in zicht

08 september 2009 - 21:573 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieCentricKVKOrdina
Rik Sanders
Rik Sanders

Centric heeft in 2008 een omzet behaald van 967,8 miljoen euro, bljkt uit het recent verschenen jaarverslag. Dat is een groei van zo'n 22 procent ten opzichte van 2007 (788,9 miljoen euro). Daarbij is ruim 360 miljoen euro afkomstig van ingenieursbureau Oranjewoud. De ict-activiteiten, gebundeld onder de naam Centric Holding, waren goed voor een omzet van 533,9 miljoen euro. Dat is een toename van circa 8 procent in vergelijking met de ict-omzet uit 2007 (495,8 miljoen euro).

Hoewel de totale omzet van het concern flink steeg zag Centric uit Gouda de winst in boekjaar 2008 wel afnemen: met 12 procent tot circa 45 miljoen euro. In het jaarverslag spreekt de directie van een stormachtig jaar met twee gezichten: een positief gestemd begin en een laatste kwartaal waarin het economisch tij drastisch keerde. Toch zegt de dienstverlener tevreden terug te kijken op het vorig jaar: op alledrie de hoofdgebieden was er groei zichtbaar. Centric levert automatiseringdiensten (Centric Holding), ingenieurs- en adviesdiensten (het beursgenoteerde Oranjewoud uit Heerenveen) en financiële diensten (Finace).

De drie onderdelen (samen 9600 medewerkers) draaiden in 2008 een totale omzet van net geen miljard euro (967,8 miljoen euro). Daarvan is 719,8 miljoen euro afkomstig uit Nederland, 116,7 miljoen euro uit de EU en 131,2 uit de categorie 'overige'.

ICT-diensten

Het grootste deel van de omzet is afkomstig van ict-tak Centric Holding (4653 werknemers), blijkt uit de bij de Kamer van Koophandel gedeponeerde jaarrekening van dit onderdeel. Dit bedrijf boekte in 2008 een omzet van 535 miljoen euro (een groei van 8 procent). De nettowinst nam wel af: met 13 procent tot 28,8 miljoen euro.

Het leeuwendeel van de ict-omzet behelst diensten (345 miljoen euro), gevolgd door onderhoud (94 miljoen), handel (74 miljoen) en licenties (18 miljoen). Centric was vorig jaar in Nederland goed voor 382,5 miljoen omzet. Activiteiten in de EU leverden 92 miljoen op en die in de categorie 'overig' 59 miljoen.

De directie stelt in het verslag over de resultaten van Centric Holding dat de kredietcrisis voelbaar was. De goede balans van conjunctuurgevoelige en -ongevoelige activiteiten (detachering versus projecten) en klantsectoren (transport & logistiek, bouw, detailhandel versus overheid en zorg) heeft er echter voor gezorgd dat er toch nog goed gepresteerd is in 2008. De directie wijst daarbij ook op de loyale klanten en de langlopende onderhoudscontracten. Verder heeft de automatiseerder vorig jaar zijn positie in het buitenland versterkt, onder andere met de overname van InOne Central, een Oracle/J.D. Edwards-specialist in Midden-Europa. Voor 2009 houdt de directie rekening met de economische teruggang, maar verwacht het ook een stabilisatie in de zomer.

Finace

Naast Centric Holding en Oranjewoud kent Centric ook nog de financiële dienstverleningstak Finace uit Amstelveen. Hoeveel dit bedrijf in 2008 heeft omgezet, is niet duidelijk. In 2006 lag de omzet van Finace nog op 30 miljoen euro. De directie geeft in het jaarverslag aan dat het optrekken van Finace met de ict-dienstverleners uit Centric Holding tot successen leidt, met name op het gebied van bpo (business process outsourcing) en procesoptimalisatie. Dat is ook voor Centric aanleiding geweest om in 2009 de bpo-poot van Ordina over te nemen. Centric wil hierin verder groeien.

Meer over

Licenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Centric hernoemt Ordina BPO naar FSS

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Centric ontvangt 24 miljoen voor Ordina BPO

    student vrouw leren laptop computer
    ActueelCarrière

    Centric levert onderwijsproject voor scholieren

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Centric schikt ontslagzaken met 61 werknemers

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Twaalf extra ontslagen bij BPO-divisie Centric

    Chazia Mourali
    ActueelInnovatie & Transformatie

    CEO Centric wil geen Computable Award

    3 reacties op “Centric heeft miljard euro in zicht”

    1. Wim Leunen schreef:
      9 september 2009 om 11:03

      Ik vraag me af wat de nieuwswaarde is van dit artikel?
      De titel vind ik nogal suggestief, omdat dit op het eerste gezicht een verwachting voor 2009 zou betreffen. Het betreft echter gegevens uit 2008.
      Wat zegt verder ‘een stabilisatie in de zomer’?
      Stabilisatie op welk niveau?
      En dit wordt ‘verwacht’, terwijl augustus al voorbij is?

      Login om te reageren
    2. Rik Sanders schreef:
      9 september 2009 om 13:26

      De nieuwswaarde is dat de jaarcijfers over 2008 recent bekend zijn gemaakt. Bovendien valt te verwachten dat de omzet in 2009 gezien de voorspellingen van de directie boven de 1 miljard zal uitkomen. Met de kop is dus niets mis. En het geeft toch ook aan dat Centric bijna een ‘miljarden’-bedrijf is, een groot bedrijf dus.
      Qua stabilisatie: het lijkt me duidelijk dat het hier gaat om het naar verwachting van Centric niet groter worden van de crisis.
      De zomer loopt overigens nog tot 21 september. Verder valt pas na de zomer te zien of die stabilisatie inderdaad heeft plaatsgevonden.

      Login om te reageren
    3. Loetje schreef:
      10 september 2009 om 10:50

      Hoezo nieuwswaarde. Jaarcijfers 2008 Centric zijn al bekend gemaakt in juni 2009.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs