Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

E&Y: ICT-sector zit in lift

16 oktober 2009 - 12:11ActueelInnovatie & Transformatie
Rian van Heur
Rian van Heur

Nederlandse ict-managers verwachten het komende jaar meer te gaan besteden aan ict dan in de afgelopen twaalf maanden. Dat blijkt uit de ict-barometer van adviesbureau Ernst & Young. Vooral aan software verwachten zij meer uit te geven. De investeringen worden vooral gedaan door middelgrote en kleine bedrijven in de handel en distributie en overheidsorganisaties.

Grafiek bij 'ICT-sector zit in de lift'  - Ontwikkeling ICT-budget

Van de zeshonderd ondervraagde ict-managers voorziet 30 procent een stijging van het ict-budget voor het komende jaar. Een kwart verwacht een daling. Bij de overigen verandert het budget niet. Per saldo is er sprake van groei.

'Deze verbetering zagen wij in 2009 nog niet eerder. Dit beeld komt overeen met de ontwikkelingen bij internationale en nationale technologiebedrijven', zegt directeur ict leadership Jacob Verschuur van Ernst & Young. Het merendeel van de ict-bestedingen vindt plaats bij de overheid en in de handel en distributie. Daar verwacht respectievelijk 48 procent en 53 procent een stijging van het budget. Alleen dienstverleners verwachten per saldo een daling van het ict-budget.

Krimpende budgetten

Het zijn vooral de middelgrote en kleine bedrijven die durven te investeren in ict. Grote ondernemingen met meer dan vijfhonderd medewerkers hebben nog altijd te maken met krimpende budgetten.

Bedrijven durven vooral weer te investeren in software. 'Er is duidelijk herstel zichtbaar op het gebied van software', zegt Verschuur. 'Vooral systemen die een duidelijke invloed hebben op de efficiency binnen organisaties en kostenbesparing kunnen opleveren zijn op dit moment in trek.'

De bestedingen in hardware blijven op peil, terwijl nog altijd bezuinigd wordt op externe ict-services. Maar volgens het adviesbureau is er op alle gebieden wel sprake van een duidelijke verbetering ten opzichte van een half jaar geleden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    sparen
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ICT-budget stijgt niet in 2009

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Gartner: ICT-budgetten blijven gelijk

    Budget geld planning
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘ICT-budgetten 2009 stijgen ondanks crisis’

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ICT-sector toont in 2010 en 2011 licht herstel

    groei cijfers vergrootglas grafiek
    ActueelCarrière

    ‘ICT-sector lijkt crisis te boven’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vraag naar ICT’er op peil door overheid en MKB

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs