Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Atos Origin ziet omzet iets teruglopen

10 mei 2011 - 08:34ActueelGovernance & Privacy
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Ict-dienstverlener Atos Origin zag het eerste kwartaal van 2011 de omzet met 1,3 procent teruglopen tot ruim 1,2 miljard euro. Dat is 16 miljoen euro minder dan hetzelfde kwartaal in 2010. De Benelux-organisatie van Atos Origin deed het beduidend slechter, met 220 miljoen euro wist de tak 14 miljoen minder om te zetten dan het eerste kwartaal van 2010. Dit is een omzetdaling van 5,7 procent. Dit blijkt uit de kwartaalcijfers van de dienstverlener.

Atos Origin cijfers Q1 2011
Eerste kwartaalcijfers van 2011 van Atos Origin per bedrijfsonderdeel en regio (klik voor vergroting)

De Nederlandse tak van Atos Consulting had het in heel 2010 ook al zwaar. Deze divisie zorgt ook voor problemen in het eerste kwartaal van 2011. De totale omzet van de gehele divisie was 45 miljoen euro, 20,8 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. Uit het kwartaalverslag blijkt dat Nederland nog steeds het zorgenkindje van de dienstverlener is. De markt trekt nog steeds niet aan en prijzen blijven onder druk staan. Wel wordt het nieuwe management geprezen voor de reorganisatie van het bedrijfsonderdeel.

KPN, ING, Shell en Rabobank

Atos Origin ziet de toekomst rooskleurig tegemoet, ook in Nederland. Verschillende nieuwe contracten werden binnengehaald, in Nederland met KPN en ING. Daarnaast werden in Nederland het bestaande contract met Shell verlengd. Wereldwijd werd onder andere het contract met Rabobank verlengd. De dienstverlener heeft voor 7,5 miljard euro aan opdrachten uitstaan die gefactureerd gaan worden na oplevering. Dit is 3 procent meer dan dat het bedrijf vorig jaar had uitstaan en dit bedrag vertegenwoordigt ongeveer anderhalve jaaromzet. Atos Origin heeft bedrijfsbreed voor 2,7 miljard euro aan opdrachten 'in de pijplijn' zitten, een stijging van 5 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2010.

Het Frans-Nederlandse ict-dienstenbedrijf Atos Origin zag zijn nettowinst over 2010 verdrievoudigen ten opzichte van crisisjaar 2009. De winst steeg toen van 36 miljoen naar 118 miljoen euro. De omzet nam in dezelfde periode echter met 2 procent af van ruim 5,1 naar net 5 miljard euro. Ook in de Benelux groeide de winst bij een krimpende omzet.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    Ontslag
    ActueelCarrière

    Atos Origin Benelux verliest 792 man in 2010

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos verdrievoudigt winst bij dalende omzet

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Omzet Atos Benelux daalt ‘gemiddeld’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Atos Benelux slinkt met 520 man sinds januari

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin herstelt zich bij dalende omzet

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin ziet omzet dalen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs