Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft stelt Satya Nadella aan als nieuwe CEO

04 februari 2014 - 15:22ActueelInnovatie & TransformatieMicrosoft
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Satya Nadella wordt de nieuwe ceo van Microsoft en volgt daarmee Steve Ballmer op. Nadella werkt al 22 jaar voor de softwarereus en was hiervoor executive vice president van Microsofts Cloud en Enterprise Group.

Na een zoektocht van ruim vijf maanden stuurde vertrekkend ceo Steve Ballmer vandaag een e-mail rond aan Microsoft-medewerkers waarin hij de 46-jarige Nadella presenteert als zijn opvolger. ‘In deze tijd van transformatie is er geen beter leider voor Microsoft dan Satya Nadella’, laat ook oprichter Bill Gates weten in een persbericht. De leiderschapskwaliteiten en technologiekennis van de nieuwe ceo worden door zowel Ballmer als Gates alom geprezen. Sinds zijn aantreden in 1992 is Nadella een speerpunt geweest in grote strategische en technische verschuivingen in het portfolio van de softwarebouwer. Vooral de stap naar de cloud en de ontwikkeling van een van de grootste cloud infrastructuren die Bing, Xbox, Office en andere Microsoft-diensten ondersteund is voor een groot deel op het conto van Nadella te schrijven.

Ballmer met pensioen

Nadella zegt zich in een mail aan het bedrijf vereerd te voelen om het bedrijf te mogen leiden. ‘De mogelijkheden voor ons bedrijf zijn er, maar om ze te verzilveren moeten we focussen, snel reageren en blijven transformeren. Onze industrie heeft geen respect voor traditie, alleen voor innovatie. Dit is een kritieke tijd voor zowel de industrie als Microsoft.’ De benoeming van Nadella betekent dat Ballmer nu ook echt van zijn oude dag kan gaan genieten. Op 23 augustus 2013 liet hij weten met pensioen te gaan zodra een opvolger was gevonden.

Gates terug in Board of Directors

Bill Gates komt met het aantreden van Nadella terug in de Board of Directors, ditmaal als oprichter en technologieadviseur. Hij heeft toegezegd weer meer tijd te gaan spenderen aan het bedrijf en daarmee Nadella te ondersteunen en richting te geven. John Thompson is onafhankelijk bestuurder in de Board en neemt nu ook de rol van voorzitter op zich. ‘Satya heeft onze unanieme steun’, laat hij weten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Bill Gates
    ActueelCarrière

    Aandeelhouders Microsoft eisen vertrek Bill Gates

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Steve Ballmer stopt binnen jaar bij Microsoft

    Satya Nadella
    ActueelCarrière

    Microsoft-ceo Nadella verkoopt helft aandelen

    Satya Nadella
    ActueelCarrière

    Microsoft-ceo Nadella schrijft boek ‘Hit Refresh’

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Microsoft zet 18.000 man op straat

    Satya Nadella
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Satya Nadella en Microsofts platformgedachte

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs