Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Binnen half jaar nieuw besluit over DTO

11 maart 2005 - 15:19ActueelInnovatie & TransformatieDefensie Telematica Organisatie
Rik Sanders
Rik Sanders

In het komende halfjaar valt een besluit of de Defensie Telematica Organisatie (DTO) alsnog wordt uitbesteed. Het Britse ministerie van Defensie is al een stap verder. Het heeft de vernieuwing en het beheer van zijn infrastructuur in handen gelegd van het Atlas Consortium, aangevoerd door EDS.

De toenmalig demissionair CDA-staatssecretaris Cees van der Knaap besloot in het najaar van 2002 tot uitstel van de verkoop van DTO. De ict-divisie van Defensie kreeg drie jaar de tijd om te bewijzen dat het doelmatiger en marktconformer kan opereren tegen lagere tarieven.

 

Concreet betekende dit dat het agentschap dit jaar zo’n 30 procent goedkoper moet opereren met vijfhonderd plekken minder dan de toen circa tweeduizend arbeidsplaatsen. Zwaarwegend in het besluit was dat de meeste gebruikers van Nafin (Netherlands armed forces integrated network: het landelijk dekkende glasvezelnetwerk) het veiligheidsrisico van het afstoten van het netwerkbeheer aan derden te groot vonden.

Een woordvoerder van het ministerie van Defensie vertelt dat de evaluatie over het presteren van DTO momenteel wordt afgerond. Daarna zal die worden aangeboden aan de bewindslieden. “Naar verwachting zal in het komende halfjaar een besluit worden genomen over al dan niet uitbesteden van DTO.”

 

Het uitgebreide artikel staat in de Computable van 11 maart 2005.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    DTO hoopt op rekencentrum Justitie

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    DTO besteedt technisch it-beheer opnieuw uit

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dienstverlener DTO moet efficiënter werken

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    IND besteedt beheertaken uit aan DTO

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Defensie houdt DTO toch binnenboord

    3 reacties op “Binnen half jaar nieuw besluit over DTO”

    1. jan schreef:
      14 maart 2005 om 16:40

      DTO heeft veel maatwerk-systemen voor Defensie ontwikkeld en naast netwerk beheer, beheren ze deze legacy systemen op technisch vlak. Naast outsourcing van het netwerk- en desktop beheer, zal er een migratie moeten plaatsvinden van legacy naar ERP.
      Welke partij gaat dit doen?.

      Login om te reageren
    2. kees schreef:
      15 maart 2005 om 09:57

      Veel maatwerk systemen?. Hooguit een stuk of 10 op een populatie van honderden. De focus van DTO ligt bij technisch beheer, netwerk- en desktopbeheer. 40.000 werkplekken en beheer NAFIN netwerk met 2000 FTE´s is misschien too much.?

      Login om te reageren
    3. Dirk schreef:
      27 april 2005 om 20:22

      Een commerciele partij neemt bij een uitbesteding waarschijnlijk alleen de klanten van DTO over, niet de DTO-ers. Deze zijn immers niet in staat zich aan te passen aan de eisen die een snelle en dynamische, maar vooral resultaatgerichte ICT markt vraagt.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs